Piknik z PRODUKTEM POLSKIM w Kozienicach - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Piknik z PRODUKTEM POLSKIM w Kozienicach

30 lipca br. w Kozienicach odbył się dwunasty na Mazowszu Piknik z PRODUKTEM POLSKIM, podczas którego rozstrzygnięto I etap konkursu kulinarnego „Bitwa Regionów” dla powiatu kozienickiego.

Do eliminacji przystąpiło 12 zespołów Kół Gospodyń Wiejskich z powiatu kozienickiego.

Swoją obecnością Piknik z PRODUKTEM POLSKIM w Kozienicach uświetnili m.in.:

Senator RP Stanisław Karczewski

Posłowie na Sejm RP: Agnieszka Górska, Andrzej Kosztowniak, Marek Suski, Dariusz Bąk

Radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego Leszek Przybytniak

Komisja konkursowa w składzie: restaurator Krzysztof Sozański, Zastępca Dyrektora Oddziału Terenowego Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Warszawie Zbigniew Sobieraj, Kierownik Placówki Terenowej Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Kozienicach Mirosława Romanowska oraz Kierownik Biura Powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Kozienicach Zbigniew Sitkowski wyłoniła laureatów konkursu.

Najlepszym daniem, według jury, okazało się „Chłopskie jadło po Chmielewsku”, czyli duszone żeberka po wiejsku z kładziokami i surówką przygotowane przez Koło Gospodyń Wiejskich w Chmielewie „Aktywne kobiety”. Drugie miejsce zajęło Koło Gospodyń Wiejskich „Głowaczowianki” w Głowaczowie za przygotowanie bitek w sosie z bluszczyka kurdybanka z tatarocokami (regionalne kluski gryczane) i sałatką warzywno-ziołową, zaś trzecie miejsce zdobyło Koło Gospodyń Wiejskich w Świerżach Górnych za potrawę „Wiśliki”, czyli kotlety z ryb królowej rzek. Wyróżnienie otrzymało KGW w Oleksowie za przygotowanie kaczki na ziemniaczanej chmurze.

Nagrody w postaci czeków w wysokości: 1000 zł, 800 zł i 500 zł ufundowane przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa oraz podziękowania dla wszystkich KGW biorących udział w konkursie „Bitwa Regionów” wręczył Zastępca Dyrektora Oddziału Terenowego KOWR w Warszawie Zbigniew Sobieraj wraz z Posłem na Sejm RP Andrzejem Kosztowniakiem.

Koła Gospodyń Wiejskich, które nie znalazły się na podium otrzymały wyróżnienia w postaci czeków w wysokości 300 zł, ufundowane przez Powiat Kozienicki, które wręczyli Starosta Kozienicki Krzysztof Wolski wspólnie z Przewodniczącym Rady Powiatu Kozienickiego Włodzimierzem Stysiakiem.

Dodatkowe upominki dla zwycięskich KGW ufundowała Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, które wręczyła Kierowniczka Placówki Terenowej KRUS w Kozienicach Mirosława Romanowska.

Wszystkim przybyłym na wydarzenie serdecznie dziękujemy, zwycięskim KGW gratulujemy i zapraszamy na kolejny Piknik z PRODUKTEM POLSKIM, który odbędzie się 7 sierpnia 2022 r. w miejscowości Borki-Kosy (powiat siedlecki).

OT Warszawa

Informacje z regionów