Piknik z PRODUKTEM POLSKIM w Koszelewie - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Piknik z PRODUKTEM POLSKIM w Koszelewie

W dniu 27 sierpnia 2022 r. w Koszelewie odbył się dwudziesty na Mazowszu Piknik z PRODUKTEM POLSKIM, podczas którego rozstrzygnięto I etap konkursu kulinarnego „Bitwa Regionów” dla powiatu płockiego.

Organizatorami pikniku byli Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi wraz z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa przy wsparciu Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

Wydarzenie uświetnili swoją obecnością m.in. Kierownik Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Płocku Marlena Mazurska oraz Burmistrz Miasta i Gminy Gąbin Krzysztof Mieczysław Jadczak. Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa reprezentował Zastępca Dyrektora OT KOWR w Warszawie Zbigniew Sobieraj.

W konkursie „Bitwa Regionów”  udział wzięło 12 Kół Gospodyń Wiejskich, które przygotowały tradycyjne potrawy charakterystyczne dla powiatu płockiego z województwa mazowieckiego.

Najlepszym daniem, według komisji konkursowej, okazał się „Borowicki bigos na gęsinie” przygotowany przez Koło Gospodyń Wiejskich w Borowicach Wesołe Babeczki.

Drugie miejsce zajęło Koło Gospodyń Wiejskich w Leszczynie Szlacheckim za „Czerninę z nutą gruszki i śliwki podaną z kluskami ziemniaczanymi”, zaś trzecie miejsce zdobyło Koło Gospodyń Wiejskich Archutówko za przygotowanie potrawy „Pycha micha”.

Piknik odbył się podczas wydarzenia pn. „II Biesiada z tradycją” organizowanego przez PGR Koszelew. Towarzyszyło mu wiele atrakcji, w tym: występy zespołów ludowych, parada zabytkowych powozów z przejażdżkami, animacje dla dzieci, stoiska z rękodziełem oraz koncerty muzyczne. 

Wszystkim przybyłym na wydarzenie serdecznie dziękujemy, a zwycięskim KGW gratulujemy!

OT Warszawa

Informacje z regionów