Piknik z PRODUKTEM POLSKIM w Korolówce Osadzie - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Piknik z PRODUKTEM POLSKIM w Korolówce Osadzie

W dniu 25 czerwca 2022 r. w Korolówce Osadzie odbył się trzeci na Lubelszczyźnie Piknik z PRODUKTEM POLSKIM. Rozstrzygnięto również I etap konkursu kulinarnego „Bitwa Regionów” dla powiatu włodawskiego. Organizatorami byli Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi wraz z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa przy wsparciu Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

Piknik był częścią wydarzenia powiatowego pn. „Świętojańskie Spotkanie Gospodyń” organizowanego przez Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Ireny Kosmowskiej w Korolówce Osadzie. Wśród zaproszonych gości obecni byli m. in.: Posłanka do Parlamentu Europejskiego Beata Mazurek, Posłanka do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej Anna Dąbrowska-Banaszek oraz Senator Rzeczypospolitej Polskiej Prof. Dr hab. Józef Zając. Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa OT w Lublinie reprezentowała Dyrektor OT KOWR w Lublinie Kamila Grzywaczewska.

W konkursie „Bitwa Regionów” udział wzięło 9 Kół Gospodyń Wiejskich, które przygotowały tradycyjne potrawy charakterystyczne dla powiatu włodawskiego
z województwa lubelskiego.

Komisja konkursowa w składzie: ekspert kulinarny- Przewodniczący Maciej Nowicki, oraz Przedstawiciel Biura Powiatowego ARiMR we Włodawie Katarzyna Twaróg-Perczyk i Przedstawiciel Placówki Terenowej KRUS Opole Lubelskie Iwona Kloc, przyznała 3 nagrody i 1 wyróżnienie. Najlepszym daniem, według jury, okazały się Gryczaki z sosem grzybowym przygotowane przez Koło Gospodyń Wiejskich Dominiczanki. Drugie miejsce zajęło Koło Gospodyń Wiejskich Bubnowskie Baby za przygotowane Bubnowskiego garnka, zaś trzecie miejsce zdobyły panie z Koła Gospodyń Wiejskich Swojaki z Wyryk za przygotowanie Szynki Puskiej. Wyróżnienie przyznano KGW Szuminka za potrawę Psiocha znad Bugu. Nagrody w postaci czeków w wysokości: 1000 zł, 800 zł i 500 zł. ufundowanych przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa wręczyła Dyrektor Oddziału Terenowego KOWR w Lublinie Kamila Grzywaczewska.

Wydarzeniu towarzyszyło wiele atrakcji w tym: wystawa sztuki ludowej, występy zespołów ludowych, konkursy kulinarne i artystyczne, animacje, stoiska z rękodziełem, pokazy strażackie oraz koncerty muzyczne.

Wszystkim przybyłym na wydarzenie serdecznie dziękujemy, zwycięskim KGW gratulujemy i już teraz zapraszamy na kolejne Pikniki z PRODUKTEM POLSKIM.

OT Lublin

Informacje z regionów