Piknik z PRODUKTEM POLSKIM w Klonowej - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Piknik z PRODUKTEM POLSKIM w Klonowej

W dniu 28 sierpnia 2022 r. w Klonowej (powiat sieradzki) odbyły się „Dożynki Parafialno-Gminne” połączone z Piknikiem z PRODUKTEM POLSKIM zorganizowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Klonowej.

Impreza rozpoczęła się od tradycyjnego przemarszu kolorowego korowodu z wozem produktów, w którym oprócz gospodarzy gminy Klonowa szli samorządowcy, przedstawiciele przedsiębiorców, a także zaproszeni goście i przedstawiciele lokalnych instytucji i sołectw.

W wydarzeniu uczestniczyło wielu dostojnych gości, w tym m.in. poseł na Sejm RP Piotr Polak,  radna Sejmiku Województwa Łódzkiego Dorota Więckowska oraz wójt gminy Klonowa Marcin Golanowski. Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa reprezentował kierownik WRRR  KOWR OT Łódź Krzysztof Multan.

Podczas wydarzenia rozstrzygnięto cieszący się ogromnym zainteresowaniem I etap konkursu kulinarnego „Bitwa Regionów” dla powiatu sieradzkiego, którego organizatorami byli Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi wraz z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa przy wsparciu Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

W konkursie rywalizowały 3 zespoły Kół Gospodyń Wiejskich, które przygotowały tradycyjne potrawy charakterystyczne dla powiatu sieradzkiego województwa łódzkiego. Komisja konkursowa nie miała łatwego zadania, ponieważ wszystkie dania były bardzo smacznie, starannie przygotowane oraz gustownie zaprezentowane. W opinii Komisji, najlepszym daniem, okazały się kluski żelazne z żeberkami i kapustą zasmażaną przygotowane przez KGW Zapolanki  (gmina Brzeźno). Drugie miejsce zajęło KGW w Leliwianki  (gmina Klonowa) za przygotowanie prażuchów z kapustą kiszoną z dodatkiem ziemniaka, zaś trzecie miejsce zajęły panie z KGW Kuźniczanki  (gmina Klonowa) za bigos staropolski.

Zwycięskie drużyny otrzymały nagrody pieniężne ufundowane przez KOWR w wysokości: 1000 zł, 800 zł i 500 zł.

Wydarzenie było więc świetną okazją do wspólnego spędzenia czasu razem z rodziną i przyjaciółmi przy degustowaniu regionalnych potraw, które zostały przygotowane przez koła gospodyń wiejskich. O oprawę muzyczną zadbali lokalni wykonawcy.

Nie zapomniano też o najmłodszych, dla których zorganizowano różne gry i zabawy z animatorami, w tym malowanie twarzy oraz konkursy plastyczne i sportowe. Dzieci chętnie korzystały ze strefy zabaw i dmuchawców. 

Wszystkim serdecznie dziękujemy, zwycięskim kołom gratulujemy i zapraszamy na kolejne eliminacje, tym razem w Brzezinach dla powiatów: brzezińskiego, pabianickiego i łódzkiego wschodniego, które odbędą się w dniu 3 września br.

OT Łódź

Informacje z regionów