Piknik z PRODUKTEM POLSKIM w Jedlińsku - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Piknik z PRODUKTEM POLSKIM w Jedlińsku

24 września 2022 r. w Jedlińsku odbył się ostatni na Mazowszu Piknik z PRODUKTEM POLSKIM, podczas którego rozstrzygnięto I etap konkursu kulinarnego „Bitwa Regionów” w powiecie radomskim i przysuskim.

Organizatorami Pikniku było Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi wraz z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa przy wsparciu Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego przy współpracy z Gminą Jedlińsk.

W konkursie rywalizowało 28 zespołów Kół Gospodyń Wiejskich, które przygotowały tradycyjne potrawy charakterystyczne dla powiatu radomskiego i przysuskiego. W opinii Komisji, najlepszym daniem okazał się: Zawijaniec z kaszą gryczaną i grzybami przygotowany przez Koło Gospodyń Wiejskich "Nie ma lipy" w Gzowicach. Drugie miejsce zajęło Koło Gospodyń Wiejskich w Rdzowie za przygotowanie dania Zalewajka na zakwasie, zaś trzecie miejsce przypadło Kołu Gospodyń Wiejskich „Nad stawem” za danie Pazi broda z wkładką.

Nagrody w postaci czeków w wysokości: 1000 zł, 800 zł i 500 zł ufundowane przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa wręczyli: Poseł do Parlamentu Europejskiego Zbigniew Kuźmiuk wraz z Zastępcą Dyrektora OT KOWR w Warszawie Pawłem Smolińskim oraz Zastępcą Dyrektora OT KOWR w Warszawie Zbigniewem Sobierajem. Dodatkowe upominki dla zwycięskich KGW ufundowała Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska.

Wydarzenie było świetną okazją do wspólnego spędzenia czasu razem z rodziną i przyjaciółmi przy degustowaniu regionalnych potraw i muzyce ludowej.

Informacje z regionów