Piknik z PRODUKTEM POLSKIM w Jakubowicach Murowanych - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Piknik z PRODUKTEM POLSKIM w Jakubowicach Murowanych

W dniu 10 lipca 2022 r. w Jakubowicach Murowanych odbył się kolejny na Lubelszczyźnie Piknik z PRODUKTEM POLSKIM, podczas którego rozstrzygnięto I etap konkursu kulinarnego „Bitwa Regionów” dla powiatu lubelskiego.

Organizatorami byli Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi wraz z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa przy wsparciu Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa OT w Lublinie reprezentował Z-ca Dyrektora OT KOWR w Lublinie Marek Wojciechowski.

W konkursie „Bitwa Regionów” udział wzięło 13 Kół Gospodyń Wiejskich, które przygotowały tradycyjne potrawy charakterystyczne dla powiatu lubelskiego z województwa lubelskiego.

Komisja konkursowa w składzie: ekspert kulinarny Sławomir Piwowarski - Przewodniczący, Przedstawiciel Placówki Terenowej KRUS Grzegorz Niećko - Zastępca Przewodniczącego, oraz Przedstawiciel Biura Powiatowego ARiMR Joanna Czerniak przyznała 3 nagrody i 1 wyróżnienie. Najlepszym daniem, według jury, okazała się Zupa Szałajda przygotowana przez Koło Gospodyń Wiejskich w Snopkowie. Drugie miejsce zajęło Koło Gospodyń Wiejskich w Długim za przygotowane Pierogi orkiszowe z pieczonym mięsem kurczaka z sałatą w marynacie z ziarnami orkiszu, zaś trzecie miejsce zdobyły panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Żabiej Woli za przygotowanie Pieczeni wołowej zakrawanej z chrzanem. Wyróżnienie przyznano KGW w Ćmiłowie za potrawę Forszmak lubelski z kurdybankiem. Nagrody w postaci czeków w wysokości: 1000 zł, 800 zł i 500 zł. ufundowanych przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa wręczył Z-ca Dyrektora OT KOWR w Lublinie Marek Wojciechowski.

Wydarzeniu towarzyszyło wiele atrakcji w tym: wystawa strojów ludowych, sztuki ludowej, występy zespołów ludowych, konkursy kulinarne i artystyczne, animacje dla dzieci, stoiska z rękodziełem oraz koncerty muzyczne. Wszystkim przybyłym na wydarzenie serdecznie dziękujemy, zwycięskim KGW gratulujemy i już teraz zapraszamy na kolejne Pikniki z PRODUKTEM POLSKIM.

OT Lublin

Informacje z regionów