Piknik z PRODUKTEM POLSKIM w Horodysku - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Piknik z PRODUKTEM POLSKIM w Horodysku

W dniu 4 września 2022 r. nad Zalewem Maczuły w Horodysku odbył się kolejny na Lubelszczyźnie Piknik z PRODUKTEM POLSKIM, podczas którego rozstrzygnięto I etap konkursu kulinarnego „Bitwa Regionów” dla powiatu chełmskiego, którego organizatorami byli Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi wraz z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa przy wsparciu Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

Piknik odbył się podczas wydarzenia „Biesiada słowiańska” organizowanego przez Gminę Leśniowice. Powitania gości, oficjalnego rozpoczęcia Pikniku, zaproszenia Zespołów Kół Gospodyń Wiejskich do konkursu kulinarnego „Biwa Regionów” dokonała Wójt Gminy Leśniowice Joanna Jabłońska oraz Dyrektor Samorządowego Ośrodka Kultury w Leśniowicach Wanda Jaroszczuk.

W konkursie „Bitwa Regionów” udział wzięło 6 Kół Gospodyń Wiejskich, które przygotowały tradycyjne potrawy charakterystyczne dla powiatu chełmskiego z województwa lubelskiego.

Powołano komisję konkursową w składzie: Przewodniczący Ekspert kulinarny Monika Porzuc, Zastępca Przewodniczącego pracownik BP ARiMR Joanna Mazurek, pracownik PT KRUS Monika Tatys, pracownik OT KOWR Urszula Mazur, która przyznała 3 nagrody i 3 wyróżnienia. Najlepszym daniem, według jury, okazały się Pierogi Tereski po Leśniowsku przygotowane przez Koło Gospodyń Wiejskich „Leśniczanki” w Politówce. Drugie miejsce zajęło Koło Gospodyń Wiejskich w Pliskowie za Forszmak w koszyczku, zaś trzecie miejsce zdobyły panie z Koła Gospodyń Wiejskich „Na Dolince” w Kumowie Majorackim za przygotowanie Nadziewanej gęsi babci Jadzi z tłuczonymi ziemniakami.

Nagrody w postaci czeków w wysokości: 1000 zł, 800 zł i 500 zł. ufundowanych przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa wręczyli Wójt Gminy Miączyn Joanna Jabłońska oraz Kierownik WRR OT KOWR w Lublinie Marta Hempel.

Wydarzeniu towarzyszyło wiele atrakcji w tym: występy zespołów ludowych, pokaz kuchni słowiańskiej, warsztaty białego śpiewu, warsztaty historyczne, zabawy słowiańskie dla dużych i małych oraz liczne koncerty.

Wszystkim przybyłym na wydarzenie serdecznie dziękujemy, zwycięskim KGW gratulujemy i już teraz zapraszamy na kolejne Pikniki z PRODUKTEM POLSKIM.

OT Lublin

Informacje z regionów