Piknik z PRODUKTEM POLSKIM W Guzowie - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Piknik z PRODUKTEM POLSKIM W Guzowie

W Guzowie, 28 sierpnia br., odbył się kolejny Piknik z PRODUKTEM POLSKIM w województwie mazowieckim, podczas którego rozegrano eliminacje „Bitwy Regionów” dla Kół Gospodyń Wiejskich z powiatów żyrardowskiego, grodziskiego oraz warszawskiego zachodniego.

Do rywalizacji stanęło 6 Kół Gospodyń Wiejskich, które przygotowały wyśmienite, regionalne potrawy. Komisja konkursowa oceniła potrawy i wybrała najlepsze danie przyznając:

I miejsce Kołu Gospodarzy i Gospodyń Wiejskich Sokulanka za danie „Placki buraczane cukrowe i ćwikłowe popijane kiszoną herbatą na soku z brzozy”,

II miejsce Kołu Gospodyń Wiejskich w Wiskitkach za danie „Jagła wiskicka”,

III miejsce Kołu Gospodyń Wiejskich Adamów Wieś za danie „Zupa gospodyni”.

Zwycięskie drużyny otrzymały nagrody pieniężne ufundowane przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa w wysokości: 1000 zł, 800 zł i 500 zł. Dodatkowe upominki zostały ufundowane przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Rolniczego.

Piknik z Produktem Polskim cieszył się dużym zainteresowaniem odwiedzających. Stoiska Kół Gospodyń Wiejskich były oblegane przez lokalnych mieszkańców oraz turystów, którzy chętnie kosztowali regionalnych specjałów.

Organizatorami Pikniku z Produktem Polskim w Guzowie było Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi wraz z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa przy pomocy Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego oraz Gminy Wiskitki.

OT Warszawa

Informacje z regionów