Piknik z PRODUKTEM POLSKIM w Gorzkowicach - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Piknik z PRODUKTEM POLSKIM w Gorzkowicach

W dniu 18 czerwca 2022 r. w Gorzkowicach odbył się Piknik z PRODUKTEM POLSKIM zorganizowany przez Bibliotekę Publiczną i Dom Kultury Gminy Gorzkowice.

Podczas wydarzenia rozstrzygnięto I etap konkursu kulinarnego „Bitwa Regionów” dla powiatu piotrkowskiego, którego organizatorami byli Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi wraz z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa przy wsparciu Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

W konkursie rywalizowało 14 zespołów Kół Gospodyń Wiejskich, które przygotowały tradycyjne potrawy charakterystyczne dla powiatu piotrkowskiego z województwa łódzkiego.

W wydarzeniu uczestniczyło wielu gości, m.in. Poseł na Sejm RP Przewodniczący Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi Robert Telus, Marszałek  Senior Antoni Macierewicz, Z-ca Dyrektora ARiMR Łódzki Oddział Regionalny Anna Pietraszko, Kierownik Placówki Terenowej KRUS w Piotrkowie TrybunalskimBarbara Zimna oraz Wójt Gminy Gorzkowice Alojzy Włodarczyk. Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa OT w Łodzi reprezentowali Dyrektor Janusz Ciesielski oraz Zastępca Dyrektora Marek Sarwa.

Komisja konkursowa, której przewodniczyła ekspertka kulinarna Dorota Adamek miała spory kłopot z wyborem najsmaczniejszej potrawy, ponieważ wszystkie dania były bardzo smaczne, starannie przygotowane oraz gustownie zaprezentowane.

W opinii Komisji, najlepszym daniem, okazała się sakwa leśna z nutą słodyczy otulona ogrodem przygotowana przez KGW w Korytnicy (gmina Sulejów). Drugie miejsce zajęło KGW we Włodzimierzowie (gmina Sulejów) za przygotowanie kaczki w sadzie w sąsiedztwie buraczków i jęczmienia, zaś trzecie miejsce zajęły panie z KGW w Ostrowie (gmina Aleksandrów) za dziki pyrczok po aleksandrowsku z kurkami.

Nagrody w postaci czeków wręczył Dyrektor Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa Oddziału Terenowego w Łodzi Janusz Ciesielski. Zwycięskie drużyny otrzymały nagrody pieniężne ufundowane przez KOWR w wysokości: 1000 zł, 800 zł i 500 zł.

Wydarzenie było świetną okazją do wspólnego spędzenia czasu z rodziną i przyjaciółmi przy degustowaniu regionalnych potraw. Do tańca zebranych gości zapraszała piotrkowska kapela Fakiry. Nie zapomniano też o najmłodszych, dla których przygotowano wiele atrakcji, w tym warsztaty plastyczne, strefę zabaw, możliwość zrobienia kolorowych tatuaży. 

Wszystkim serdecznie dziękujemy za udział, zwycięskim kołom gratulujemy i zapraszamy na kolejne eliminacje, tym razem w powiecie opoczyńskim, które odbędą się w dniu 26 czerwca br. w Miedznej Murowanej.

OT Łódź

Informacje z regionów