Piknik z PRODUKTEM POLSKIM w Gołębiu - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Piknik z PRODUKTEM POLSKIM w Gołębiu

W dniu 17 lipca 2022 r. w Gołębiu odbył się dziewiąty na Lubelszczyźnie Piknik z PRODUKTEM POLSKIM, podczas którego rozstrzygnięto I etap konkursu kulinarnego „Bitwa Regionów” dla powiatu puławskiego. Organizatorami byli Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi wraz z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa przy wsparciu Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

Powitania gości, rozpoczęcia Pikniku oraz zaproszenia Zespołów Kół Gospodyń Wiejskich do konkursu kulinarnego „Biwa Regionów” dokonali Starosta Puławski Danuta Smaga, Wójt Gminy Puławy Kamil Lewandowski oraz Dyrektor Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie Ewa Szałachwiej.

W konkursie „Bitwa Regionów” wzięło udział 25 Kół Gospodyń Wiejskich, które przygotowały tradycyjne potrawy charakterystyczne dla powiatu puławskiego z województwa lubelskiego.

Powołano dwie komisje konkursowe w składzie: Katarzyna Czopko-Noworolnik (ekspert kulinarny), Leszek Lipnicki, Jolanta Baryłka oraz Monika Rulka (ekspert kulinarny), Iwona Pokropska i Jędrzej Goliszek, które przyznały 3 nagrody i 3 wyróżnienia. Najlepszym daniem, według jury, okazał się Pstrąg pieczony w ziołach podany z chipsami z babki lancetowatej oraz kaparami z mniszka lekarskiego i pesto z czosnku niedźwiedziego przygotowany przez Koło Gospodyń Wiejskich Zagrody. Drugie miejsce zajęło Koło Gospodyń Wiejskich w Tomaszowie za przygotowane potrawy Leczo z Tomaszowa, zaś trzecie miejsce zdobyły panie z Koła Gospodyń Wiejskich Skoki za Gołąbki jaglane w sosie grzybowym. Nagrody w postaci czeków w wysokości: 1000 zł, 800 zł i 500 zł. ufundowanych przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa wręczyła Dyrektor OT KOWR w Lublinie Kamila Grzywaczewska, Poseł do Sejmu RP prof. Krzysztof Szulowski, Poseł do Sejmu RP Sławomir Skwarek, Starosta Puławski Danuta Smaga, wójtowie oraz przewodniczący rad gmin powiatu.

Wydarzeniu towarzyszyło wiele atrakcji w tym: występy zespołów ludowych, konkursy kulinarne i artystyczne, animacje dla dzieci, zabawa w aktywnej pianie stoiska z rękodziełem oraz koncerty muzyczne.

Wszystkim przybyłym na wydarzenie serdecznie dziękujemy, zwycięskim KGW gratulujemy i już teraz zapraszamy na kolejne Pikniki z PRODUKTEM POLSKIM.

OT Lublin

Informacje z regionów