Piknik z PRODUKTEM POLSKIM w Dębnie - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Piknik z PRODUKTEM POLSKIM w Dębnie

18 września 2022 r. w Dębnie odbył się 16. Piknik z PRODUKTEM POLSKIM w województwie małopolskim, w trakcie którego przeprowadzono również I etap konkursu kulinarnego „Bitwa Regionów” dla Kół Gospodyń Wiejskich z powiatu brzeskiego.

Do konkursu „Bitwa Regionów” przystąpiło 6 Kół Gospodyń Wiejskich, które przygotowały tradycyjne potrawy charakterystyczne dla Brzeska i okolic. Komisja konkursowa nie miała łatwego zadania – wszystkie dania były bardzo smacznie i starannie przygotowane oraz gustownie zaprezentowane.  Ostatecznie I miejsce zajęło Koło Gospodyń Wiejskich Sterkowiec w Sterkowcu za potrawę „Polędwiczka wieprzowa w sosie borowikowym, z ziemniakami w mundurkach, ogórkiem kiszonym i sałatką z młodej kapusty”. II miejsce przypadło Kołu Gospodyń Wiejskich "Włościanki" z Łoniowa za potrawę „Pierogi kudłacze”, zaś na III miejscu uplasowało się Koło Gospodyń Wiejskich Krajanki z Gnojnika za potrawę „Śliwkowy specjał wg. Krajanek”.

Jednym z gości pikniku była Józefa Szczurek-Żelazko  – Poseł na Sejm RP, a nagrody w wysokości 1000 zł, 800 zł oraz 500 zł wręczyli: Anna Mikosz – Radna Województwa Małopolskiego, Jacek Szklarz – Zastępca Wójta Gminy Dębno, Izabela Stefańczyk – Zastępca Dyrektora OR ARiMR w Krakowie, Mirosław Boruta Krakowski – Zastępca Dyrektora OT KOWR w Krakowie oraz Michał Mrówka – Zastępca Dyrektora OR KRUS w Krakowie.

Informacje z regionów