Piknik z PRODUKTEM POLSKIM w Czastarach - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Piknik z PRODUKTEM POLSKIM w Czastarach

W dniu 06 sierpnia 2022 r. w Czastarach (powiat wieruszowski) odbył Piknik z PRODUKTEM POLSKIM zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Czastarach.

W wydarzeniu uczestniczyło wielu gości, w tym m.in. poseł na Sejm RP Paweł Rychlik, Radna Sejmiku Województwa Łódzkiego Dorota Więckowska, Radny Sejmiku Województwa Łódzkiego Edward Kiedos i Wójt Gminy Czastary Dariusz Rejman.

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa reprezentował Z-ca Dyrektora KOWR OT Łódź Marek Sarwa.

Podczas wydarzenia rozstrzygnięto również I etap konkursu kulinarnego „Bitwa Regionów” dla powiatu rawskiego, którego organizatorami byli Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi wraz z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa przy wsparciu Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

W konkursie rywalizowało 10 zespołów Kół Gospodyń Wiejskich, które przygotowały tradycyjne potrawy charakterystyczne dla powiatu skierniewickiego z województwa łódzkiego.

Komisja konkursowa nie miała łatwego zadania, ponieważ wszystkie dania były bardzo smacznie i starannie przygotowane oraz gustownie zaprezentowane.

W opinii Komisji, najlepszym daniem, okazała się polewka z prażuchami okraszonymi boczkiem przygotowana przez KGW w Parcicach (gmina Czastary ). Drugie miejsce zajęło KGW Pichliczanki w Pichlicach (gmina Sokolniki ) za przygotowanie gulaszu z dzika z szarymi kluskami w towarzystwie kapusty z grzybami, zaś trzecie miejsce zajęły panie z KGW w Pieczyskach (gmina Wieruszów) za galantynę z kury podaną z sosami z czarnego bzu, śliwkowym i ukraińskim.

Nagrody w postaci dyplomów i czeków wręczali: poseł na Sejm RP Paweł Rychlik oraz Zastępca Dyrektora OT KOWR w Łodzi Marek Sarwa. Zwycięskie drużyny otrzymały nagrody pieniężne ufundowane przez KOWR w wysokości: 1000 zł, 800 zł i 500 zł.

Piknik przebiegał w bardzo przyjaznej atmosferze i choć pogoda była zmienna, wydarzenie było świetną okazją do wspólnego spędzenia czasu razem z rodziną i przyjaciółmi przy degustowaniu regionalnych potraw i wspólnej zabawie.

Nie zapomniano też o najmłodszych, dla których zorganizowano różne gry i zabawy z animatorami, w tym malowanie twarzy oraz konkursy plastyczne i sportowe.

Wszystkim serdecznie dziękujemy, zwycięskim kołom gratulujemy i zapraszamy na eliminacje dla powiatu łaskiego, które odbędą się w dniu 21 sierpnia br. w Widawie.

Serdecznie zapraszamy!

OT Łódź

Informacje z regionów