Piknik z PRODUKTEM POLSKIM w Chwarstnicy - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Piknik z PRODUKTEM POLSKIM w Chwarstnicy

W dniu 30 lipca br. na boisku sportowym w Chwarstnicy odbył się piąty Piknik z Produktem Polskim w województwie zachodniopomorskim, podczas którego rozegrano eliminacje „Bitwy Regionów” dla Kół Gospodyń Wiejskich z powiatu gryfińskiego i pyrzyckiego.

Oficjalnego otwarcia wydarzenia w Chwarstnicy, w gminie Gryfino, dokonał zastępca Dyrektora KOWR OT w Szczecinie Paweł Lisowski. W gronie zaproszonych gości znaleźli się poseł na Sejm RP Michał Jach, burmistrz Miasta i Gminy Gryfino Mieczysław Sawaryn wraz ze swoim zastępcą Pawłem Nikitińskim, dyrektor Zachodniopomorskiego OR ARiMR Wioletta Jaz, Elżbieta Krawczykowska z-ca dyrektora Zarządu Zlewni Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie w Stargardzie, z-ca dyrektora ZODR w Barzkowicach Adam Kalinowski, a także przedstawiciele lokalnego samorządu.

W sumie do konkursu przystąpiło 9 Kół Gospodyń Wiejskich z powiatu gryfińskiego i pyrzyckiego. Zmagania kulinarne, co wielokrotnie podkreślało jury, stały na bardzo wysokim poziomie. Ostatecznie pierwsze miejsce i główną nagrodę w wysokości 1000 zł wywalczyło KGW w Chwarstnicy. Drugie miejsce i czek o wartości 800 zł zdobyły gospodynie z KGW w Malwy w Tetyniu za „Pierogi z ryby słodkowodnej”, natomiast trzecią lokatę i czek o nominale 500 zł przyznano dla pań z KGW z Mielęcina, które przygotowały „Zupę kiełbaskówkę”.   

Dodatkowe nagrody dla pozostałych Kół Gospodyń Wiejskich ufundował Zachodniopomorski Oddział Regionalny ARiMR oraz Oddział Regionalny Kasy Rolniczych Ubezpieczeń Społecznych.

Piknik z Produktem Polskim przyciągnął do Chwarstnicy setki mieszkańców i turystów. Stoiska Kół Gospodyń Wiejskich były oblegane przez miłośników regionalnych przysmaków i typowo polskich produktów. Organizatorzy przygotowali dla najmłodszych wiele atrakcyjnych animacji. Z kolei o część artystyczną zadbały okoliczne kapele ludowe z Borzymia i Gardna.  OT KOWR w Szczecinie przygotował stoisko promocyjne, na którym rozdawano ulotki w ramach kampanii informacyjnej „Silna Wieś, Silna Polska”.

Organizatorami Pikniku z Produktem Polskim w Chwarstnicy było Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi wraz z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa przy pomocy Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Zachodniopomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Barzkowicach, Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Miasta i Gminy Gryfino oraz Gryfińskiego Domu Kultury.

OT Szczecin

Informacje z regionów