Piknik z PRODUKTEM POLSKIM w Chrzypsku Wielkim - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Piknik z PRODUKTEM POLSKIM w Chrzypsku Wielkim

W miniony weekend odbyła się jedna z największych imprez plenerowych organizowanych w powiecie międzychodzkim, której towarzyszył Piknik z PRODUKTEM POLSKIM.

Wielkie świętowanie XXXII Dni Wędzonej Sielawy rozpoczęło się w sobotę już od samego rana zawodami wędkarskimi o Puchar Wójta Gminy Chrzypsko Wielkie, a następnie sportową rywalizacją – ćwierćmaratonu i półmaratonu.

Z kolei popołudnie należało do kulinarnej „Bitwy Regionów”, w której tym razem zmierzyły się Koła Gospodyń Wiejskich z powiatu międzychodzkiego by powalczyć o najlepsze danie regionu. Komisja oceniła potrawy i zdecydowała o przyznaniu pierwszego miejsca dla KGW w Górze „Aktywne Górzanki” za przygotowanie kaczki pod dziką jabłonią, drugie miejsce przypadło KGW w Białczu – za breję i bambrzok z betkami i chrzanem, a trzecie –  KGW w Mylinie za zrazik wieprzowy w sosie z kopytkami.

Gośćmi wydarzenia byli: Poseł na Sejm RP Marta Kubiak oraz Senator RP Jan Filip Libicki. Podczas uroczystego wręczania nagród został odczytany list od Posła na Sejm RP Krzysztofa Czarneckiego, a podziękowania Zastępcy Dyrektora Generalnego Małgorzaty Gośniowskiej-Koli na ręce Starosty powiatu międzychodzkiego Rafała Litke oraz Wójta Gminy Chrzypsko Wielkie Edmunda Ziółka złożył Dyrektor Oddziału Terenowego Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Poznaniu Bogdan Fleming.

Wakacyjny dzień na plaży nad Jeziorem Chrzypskim był wypełniony dobrą zabawą, wieloma emocjami, licznymi atrakcjami i smacznymi potrawami - zakończył się zabawą taneczną.

Uczestnikom wydarzenia dziękujemy za wspólnie spędzony czas.

OT Poznań

Informacje z regionów