Piknik z PRODUKTEM POLSKIM w Chrzęsnem - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Piknik z PRODUKTEM POLSKIM w Chrzęsnem

3 września 2022 r. w Chrzęsnem odbył się kolejny na Mazowszu Piknik z PRODUKTEM POLSKIM, podczas którego rozstrzygnięto I etap konkursu kulinarnego „Bitwa Regionów” dla powiatu wołomińskiego. Organizatorami wydarzenia byli Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi wraz z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa przy wsparciu Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

Piknik odbył się podczas wydarzenia „II Powiatowy Turniej Kobiet Gospodarnych i Wyjątkowych Kół Gospodyń Wiejskich” organizowanego przez Koło Gospodyń Wiejskich w Równem.

W konkursie „Bitwa Regionów” udział wzięło 10 zespołów Kół Gospodyń Wiejskich, które przygotowały tradycyjne potrawy charakterystyczne dla powiatu wołomińskiego.

Komisja konkursowa w składzie: Ekspert kulinarny Krzysztof Abramczyk, Zastępca Dyrektora OT KOWR w Warszawie Zbigniew Sobieraj, Kierownik BP ARiMR w Wołominie Mariusz Stępnik oraz Kierownik PT KRUS w Wołominie Paweł Śliwa wyłoniła laureatów. Najlepszym daniem, według jury, okazała się Pyza wędrowniczka przygotowana przez Koło Gospodyń Wiejskich w Majdanie. Drugie miejsce zajęło Koło Gospodyń Wiejskich w Dąbrowicy za Niedzielne pierogi dąbrowickie, zaś trzecie miejsce zdobyło Koło Gospodyń Wiejskich w Duczkach za przygotowanie Smalcu z ziemniaka.

Nagrody w postaci czeków w wysokości: 1000 zł, 800 zł i 500 zł ufundowanych przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa wręczyli Wiceminister Rozwoju i Technologii Piotr Uściński, Starosta Wołomiński Adam Lubiak oraz Zastępca Dyrektora OT KOWR w Warszawie Zbigniew Sobieraj.

Piknik przebiegał w przyjaznej atmosferze. Wydarzenie było świetną okazją do wspólnego spędzenia czasu z rodziną i przyjaciółmi przy degustowaniu regionalnych potraw i wspólnej zabawie.

Wszystkim przybyłym na wydarzenie serdecznie dziękujemy, a zwycięskim Kołom Gospodyń Wiejskich gratulujemy!

OT Warszawa

Informacje z regionów