Piknik z PRODUKTEM POLSKIM w Brzezinach - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Piknik z PRODUKTEM POLSKIM w Brzezinach

W dniu 3 września 2022 r. w Brzezinach odbył się Piknik z PRODUKTEM POLSKIM zorganizowany przez Stowarzyszenie „Nasz powiat”.

Podczas wydarzenia rozstrzygnięto I etap konkursu kulinarnego „Bitwa Regionów” dla powiatu brzezińskiego, którego organizatorami byli Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi wraz z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa przy wsparciu Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa OT w Łodzi reprezentowała Zastępca Dyrektora Beata Ozga Flejszer.

W konkursie rywalizowało 11 zespołów Kół Gospodyń Wiejskich, które przygotowały tradycyjne potrawy charakterystyczne dla powiatu brzezińskiego z województwa łódzkiego.

Komisja konkursowa, której przewodniczyła ekspertka kulinarna Emilia Kasowska-Gabara miała spory kłopot z wyborem najsmaczniejszej potrawy, ponieważ wszystkie dania były bardzo smaczne, starannie przygotowane oraz gustownie zaprezentowane.

W opinii Komisji, najlepszym daniem, okazał się pasztet z królika na musie z czarnego bzu przygotowana przez KGW w Kędziorkach (gmina Brzeziny). Drugie miejsce zajęło KGW Róża (gmina Dobroń) za przygotowanie gulaszowego zawrotu głowy, zaś trzecie miejsce zajęły panie z KGW w Gałkowie (gmina Koluszki) za polewkę gruszkową.

Nagrody w postaci czeków wręczyła Zastępca Dyrektora Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa Oddziału Terenowego w Łodzi Beata Ozga Flejszer. Zwycięskie drużyny otrzymały nagrody pieniężne ufundowane przez KOWR w wysokości: 1000 zł, 800 zł i 500 zł.

Wydarzenie było świetną okazją do wspólnego spędzenia czasu z rodziną i przyjaciółmi przy degustowaniu regionalnych potraw. Nie zapomniano też o najmłodszych, dla których przygotowano wiele atrakcji, w tym warsztaty plastyczne i strefę zabaw.

Wszystkim serdecznie dziękujemy za udział, zwycięskim kołom gratulujemy i zapraszamy na kolejne eliminacje, tym razem w powiecie zgierskim, łowickim i poddębickim które odbędą się w dniu 11 września br. w Bronisławowie i Zadzimiu.

OT Łódź

Informacje z regionów