Piknik z PRODUKTEM POLSKIM w Bronisławowie - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Piknik z PRODUKTEM POLSKIM w Bronisławowie

W dniu 11 września 2022 r. w Bronisławowie (powiat zgierski) odbył się Piknik z PRODUKTEM POLSKIM zorganizowane przez Gminę Głowno.

W wydarzeniu uczestniczył  Poseł na Sejm RP  Marek Matuszewski , Marek Jóźwiak -wójt gminy Głowno. Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa reprezentowali Kamil Graczyk, Marcin Mitręga i Anna Bakura-Kijanka.

Podczas wydarzenia rozstrzygnięto cieszący się ogromnym zainteresowaniem I etap konkursu kulinarnego „Bitwa Regionów” dla powiatu zgierskiego i łowickiego, którego organizatorami byli Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi wraz z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa przy wsparciu Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

W konkursie rywalizowało siedem zespołów Kół Gospodyń Wiejskich, które przygotowały tradycyjne potrawy charakterystyczne dla powiatu zgierskiego i łowickiego województwa łódzkiego.

Komisja konkursowa nie miała łatwego zadania, ponieważ wszystkie dania były bardzo smacznie, starannie przygotowane oraz gustownie zaprezentowane.

W opinii Komisji, najlepszym daniem, okazała się zalewajka na bogato i pajda chleba z masełkiem własnej produkcji z czosnkiem przygotowana przez KGWiGW w Woli Mąkolskiej (gmina Głowno). Drugie miejsce zajęło KGWiGW w Anielinie Swędowskim  (gmina Stryków) za przygotowanie kapuśniaku i prażuchów za skwarkami, zaś trzecie miejsce zajęły panie z KGW Besiekierz (gmina Zgierz) za prażoki dziada z skwarkami i zasmażaną kapustą babuni.

Zwycięskie drużyny otrzymały nagrody pieniężne ufundowane przez KOWR w wysokości: 1000 zł, 800 zł i 500 zł.

Na terenie boiska sportowego rozstawione były stoiska Kół Gospodyń Wiejskich, lokalnych artystów, instytucji publicznych oraz stoiska gastronomiczne. Wydarzenie było więc świetną okazją do wspólnego spędzenia czasu razem z rodziną i przyjaciółmi przy degustowaniu regionalnych potraw. Nie zapomniano też o najmłodszych, dla których zorganizowano różne gry i zabawy z animatorami, w tym malowanie twarzy oraz konkursy plastyczne i sportowe. Dzieci chętnie korzystały ze strefy zabaw i dmuchańców. 

Wszystkim serdecznie dziękujemy, zwycięskim kołom gratulujemy i zapraszamy na kolejne eliminacje, tym razem w Świnicach Warckich dla powiatu łęczyckiego, które odbędą się w dniu 18 września br., na które serdecznie zapraszamy!

OT Łódź

Informacje z regionów