Piknik z PRODUKTEM POLSKIM w Brojcach - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Piknik z PRODUKTEM POLSKIM w Brojcach

W miniony weekend do kulinarnych zmagań „Bitwy Regionów” w Brojcach przystąpiło 11 Kół Gospodyń Wiejskich z powiatu gryfickiego. Był to czwarty Piknik z PRODUKTEM POLSKIM zorganizowany w województwie zachodniopomorskim.

Zwycięstwo Koła Gospodyń Wiejskich z Mechowa zakończyło eliminacje „Bitwy Regionów” dla powiatu gryfickiego. Gospodynie przyrządziły fenomenalnego, chrupiącego śledzia w pietruszkowej pierzynce z nutą cytryny. Drugie miejsce wywalczyło Koło Gospodyń Wiejskich z Górzycy za pieczone pałki kurczaka z nutą lawendy z chrupiącymi plackami ziemniaczanymi po górzycku. Natomiast trzecie miejsce zajęło Koło Gospodyń Wiejskich w Barkowie za kaszotto po barkowsku.

Fundatorem nagród był Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa.

Zorganizowany w Brojcach Piknik z PRODUKTEM POLSKIM, w ramach którego odbyła się „Bitwa Regionów”, przyciągnął setki mieszkańców i turystów. Nie zabrakło wielu atrakcji dla dzieci, animacji, dmuchanych zamków oraz występów artystycznych. Dodatkowo Piknik z PRODUKTEM POLSKIM w Brojcach zbiegł się z innym, bardzo ważnym wydarzeniem, a mianowicie samorządowcy i sołtysi z województwa zachodniopomorskiego otrzymali promesy na rządowe dofinansowanie inwestycji z III edycji Programu Inwestycji Strategicznych dla gmin i powiatów, na terenie których funkcjonowały PGR-y, dzięki czemu na Pomorze Zachodnie trafi blisko 380 milionów złotych. Swoją obecnością Piknik z PRODUKTEM POLSKIM w Brojcach uświetnili: Wojewoda Zachodniopomorski Zbigniew Bogucki, Europoseł Joachim Brudziński, Wiceminister w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Paweł Szefernaker, Wiceminister w Ministerstwie Klimatu i Środowiska Małgorzata Golińska i zachodniopomorscy parlamentarzyści: Michał Jach oraz Leszek Dobrzyński.

OT Szczecin

Informacje z regionów