Piknik z PRODUKTEM POLSKIM w Boguszycach - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Piknik z PRODUKTEM POLSKIM w Boguszycach

W dniu 10 lipca 2022 r. w Boguszycach, powiat rawski odbył Piknik z PRODUKTEM POLSKIM zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Matyldowie.

W wydarzeniu uczestniczyło wielu gości, m.in.: Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi Krzysztof Ciecióra, Dyrektor Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Oddziału Regionalnego w Łodzi Tomasz Nowicki oraz Wójt Gminy Rawa Mazowiecka Michał Michalak.

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa reprezentował Dyrektor OT Łódź Janusz Ciesielski oraz Z-ca Dyrektora KOWR OT Łódź Marek Sarwa.

Podczas wydarzenia rozstrzygnięto I etap konkursu kulinarnego „Bitwa Regionów” dla powiatu rawskiego, którego organizatorami byli Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi wraz z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa przy wsparciu Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

W konkursie rywalizowało 8 zespołów Kół Gospodyń Wiejskich, które przygotowały tradycyjne potrawy charakterystyczne dla powiatu rawskiego województwa łódzkiego.

Komisja konkursowa nie miała łatwego zadania, ponieważ wszystkie dania były bardzo smacznie i starannie przygotowane oraz gustownie zaprezentowane.

W opinii Komisji, najlepszym daniem, okazały się „Danie Kurzeszyna” – udko kurczaka w owocach podawane z lokalnymi warzywami oraz ryżem na mokro przygotowane przez KGW w Kurzeszynie (gmina Rawa Mazowiecka). Drugie miejsce zajęło KGW w Boguszycach (gmina Rawa Mazowiecka ) za przygotowanie piersi z kaczki w sosie śliwkowym na puree selerowo - kalafiorowym, zaś trzecie miejsce zajęły panie z KGW w Rylsku (gmina Regnów) za kluski ziemniaczano-szpinakowe z kurczakiem i roladkami wieprzowymi w sosie borowikowym i kapustą zasmażaną.

Nagrody w postaci dyplomów i czeków wręczali - Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi Krzysztof Ciecióra oraz Dyrektor OT KOWR w Łodzi Janusz Ciesielski. Zwycięskie drużyny otrzymały nagrody pieniężne ufundowane przez KOWR w wysokości: 1000 zł, 800 zł i 500 zł, nagrody ufundowane przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego oraz Gminę Rawa Mazowiecka.

Piknik przebiegł w bardzo przyjaznej atmosferze. Wydarzenie było świetną okazją do wspólnego spędzenia czasu z rodziną i przyjaciółmi przy degustowaniu regionalnych potraw i wspólnej zabawie.

Nie zapomniano też o najmłodszych, dla których zorganizowano różne gry i zabawy z animatorami, w tym malowanie twarzy oraz konkursy plastyczne i sportowe. Dzieci chętnie korzystały ze strefy zabaw, trampolin i dmuchawców.

Wszystkim serdecznie dziękujemy, zwycięskim kołom gratulujemy i zapraszamy na kolejne eliminacje, które odbędą się w dniu 16 lipca br. w Mokrej Prawej - powiat skierniewicki.

OT Łódź

Informacje z regionów