Piknik z PRODUKTEM POLSKIM w Białotarsku - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Piknik z PRODUKTEM POLSKIM w Białotarsku

18 września 2022 r. na terenie boiska szkolnego Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Białotarsku, podczas wydarzenia pn. „XIV Gminne Dożynki Ekologiczne” odbył się Piknik z PRODUKTEM POLSKIM, podczas którego rozstrzygnięto I etap konkursu kulinarnego „Bitwa Regionów” w powiecie gostynińskim.

W konkursie rywalizowało 7 zespołów Kół Gospodyń Wiejskich, które przygotowały tradycyjne potrawy charakterystyczne dla powiatu gostynińskiego. W opinii Komisji, najlepszym daniem, okazała się „Poezja tradycji i natury” przygotowana przez Koło Gospodyń Wiejskich „Koziczki” Budy Kozickie. Drugie miejsce zajęło Koło Gospodyń Wiejskich w Solcu za przygotowanie kaczki pieczonej z żurawiną, zaś trzecie miejsce przypadło Kołu Gospodyń Wiejskich z Pasją w Skrzewach za Polędwiczki wieprzowe w sosie maskarpone z kluskami śląskimi z surówką z rukoli.

Nagrody w postaci czeków wręczył Zastępca Dyrektora OT KOWR w Warszawie Zbigniew Sobieraj. Zwycięskie drużyny otrzymały nagrody pieniężne ufundowane przez KOWR w wysokości: 1000 zł, 800 zł i 500 zł. Dodatkowe upominki dla zwycięskich KGW ufundowali Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego oraz Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego.

Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem zwiedzających. Tradycyjne potrawy przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich, liczne atrakcje zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych przyciągnęły setki osób zainteresowanych regionalną kuchnią i folklorem.

Wszystkim przybyłym na wydarzenie serdecznie dziękujemy, a zwycięskim Kołom Gospodyń Wiejskich gratulujemy!

OT Warszawa

Informacje z regionów