Piknik z PRODUKTEM POLSKIM w Białobrzegach - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Piknik z PRODUKTEM POLSKIM w Białobrzegach

W dniu 20 sierpnia 2022 r. na placu Zygmunta Starego w Białobrzegach odbył się kolejny na Mazowszu Piknik z PRODUKTEM POLSKIM, podczas którego rozstrzygnięto I etap konkursu kulinarnego „Bitwa Regionów” dla powiatów białobrzeskiego oraz grójeckiego.

Wydarzenie uświetnili swoją obecnością m.in.: Stanisław Karczewski Senator RP, Zbigniew Kuźmiuk Poseł do Parlamentu Europejskiego, Marek Suski Poseł na Sejm RP, Dariusz Bąk Poseł na Sejm RP, Bartłomiej Kowalczyk Wicestarosta Powiatu Białobrzeskiego, Dyrektor ARiMR OR w Warszawie Paweł Drobek.
W konkursie kulinarnym dla Kół Gospodyń Wiejskich „Bitwa Regionów” wzięły udział koła z terenu powiatów białobrzeskiego i grójeckiego. Komisja konkursowa w składzie: Barbara Federowicz – Przewodniczący, Zbigniew Sobieraj – Zastępca Przewodniczącego oraz Krystyna Siurnik i Małgorzata Szymańczak – Członkowie, wyłoniła zwycięzców konkursu:
I miejsce – KGW „Dziarskie Babki” Kocerany – „Czarne na białym” czyli białe kluchy pod sosem żołądkowym przygotowanym na jabłkach i miodzie,
II miejsce – KGW w Wale „Wał” – Królik z buraczkiem i ziemniaczkiem biega po rukoli,
III miejsce – KGW w Gośniewicach – Bigos Królowej Bony.
Wyróżnienie trafiło do KGW „Wiecznie młode” Stare Żdżary za przygotowanie pierogów z białym serem, pokrzywą i orzechami włoskimi.
Wydarzeniu towarzyszyło wiele atrakcji, tj. występy artystyczne, animacje dla najmłodszych, a także liczne stoiska, w tym stoisko Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu oraz Nadleśnictwa Dobieszyn, gdzie można było skosztować potraw z dziczyzny.
Wszystkim przybyłym na wydarzenie serdecznie dziękujemy, a zwycięskim KGW gratulujemy!
OT Warszawa

 

Informacje z regionów