Piknik z PRODUKTEM POLSKIM w Barzkowicach - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Piknik z PRODUKTEM POLSKIM w Barzkowicach

W dniu 20 sierpnia br. w Barzkowicach na terenie Zachodniopomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego odbył się Piknik z Produktem Polskim, w ramach którego przeprowadzono kolejne eliminacje konkursu kulinarnego dla Kół Gospodyń Wiejskich. Wydarzenie zakończyło się zwycięstwem KGW ze Strzebielewa.

W eliminacjach powiatowych „Bitwy regionów” w Barzkowicach wzięło udział sześć Kół Gospodyń Wiejskich z powiatu stargardzkiego. Emocji nie brakowało. Nie brakowało również atrakcji dla dzieci, animacji, występów artystycznych i wielu innych niespodzianek. Ostatecznie, po kilkugodzinnych zmaganiach pierwsze miejsce w Bitwie Regionów – konkursie kulinarnym dla KGW w powiecie stargardzkim – wywalczyło Koło Gospodyń Wiejskich w Strzebielewie za danie pod nazwą „Gąska na szarej, szara na gąsce”. Drugie miejsce zdobyło KGW z Linówka za „Prażoki z bukietem warzywnym i czipsami boczkowymi”, natomiast trzecie miejsce zajęło KGW Rogowianie, za potrawę „Kornik ziemniaczany”.

Czeki i nagrody rzeczowe zwycięzcom eliminacji oraz pozostałym uczestnikom „Bitwy Regionów” wręczyli Dyrektor OT KOWR w Szczecinie Agnieszka Śpiewak, z-ca Dyrektora ZODR w Barzkowicach – Adam Kalinowski, z- ca Dyrektora ARiMR OR w Szczecinie – Ewelina Sobolewska – Łukaszczuk, Paweł Więckowski z PT KRUS w Stargardzie oraz Edward Kosmal, wiceprzewodniczący NSZZ RI Solidarność Pomorza Zachodniego. Natomiast gościem specjalnym wydarzenia była Halina Szymańska – Prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

OT Szczecin

Informacje z regionów