Piknik z PRODUKTEM POLSKIM i Bitwa Regionów w Myślenicach za nami! - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Piknik z PRODUKTEM POLSKIM i Bitwa Regionów w Myślenicach za nami!

W dniu 31 lipca 2022 r. na terenie hali widowiskowo-sportowej w Myślenicach na Zarabiu odbył się Piknik z PRODUKTEM POLSKIM, podczas którego został rozstrzygnięty I etap konkursu kulinarnego „Bitwa Regionów” w powiecie myślenickim.

Do konkursu  przystąpiło 14 zespołów Kół Gospodyń Wiejskich, które zachwyciły wszystkich różnorodnością przygotowanych potraw. Rywalizacja była bardzo wyrównana, a prezentacjom towarzyszyły występy zespołów regionalnych. Komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców w kolejności:

1 miejsce: Koło Gospodyń Wiejskich "Nasza Zasań"  za potrawę "Przysmak Zasański z czosnkiem niedźwiedzim w chlebku z czarnuszką"

2 miejsce: Koło Gospodyń Wiejskich w Wiśniowej  za potrawę "Królik po Wiśniowsku",

3 miejsce: Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich w Głogoczowie za potrawę "Dzionie".

W Pikniku oprócz Kół Gospodyń Wiejskich oraz ich sympatyków uczestniczyli m .in. Poseł na Sejm RP Władysław Kurowski, Burmistrz Miasta i Gminy Myślenice Jarosław Szlachetka,

Radny Województwa Małopolskiego Robert Bylica, Dyrektor OT KOWR w Krakowie Janina Burzyńska, Dyrektor OR KRUS w Krakowie Justyna Kosecka, Dyrektor OR ARiMR w Krakowie Jerzy Radoń, Dyrektor MODR w Karniowicach Dominik Pasek, Zastępca Prezesa Zarządu WFOŚiGW w Krakowie Anna Biederman-Zaręba i prof. Adam Florkiewicz z Wydziału Technologii Żywności Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie.

OT Kraków

Informacje z regionów