Piknik Rodzinny w woj. opolskim - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Piknik Rodzinny w woj. opolskim

W niedzielę 26 września br. w malowniczej miejscowości Miechowa odbył się Piknik Rodzinny, który został zorganizowany przez Oddział Terenowy KOWR w Opolu oraz Byczyński Związek Rolników i Organizacji Społecznych pod Patronatem Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Program wydarzenia, które rozpoczęło się uroczystą Mszą Świętą obfitował w szereg atrakcji, konkursów, turniejów. Najmłodsi uczestnicy pikniku mogli poszaleć na dmuchanej zjeżdżalni, pomalować buzię, zrobić warkoczyki czy wziąć udział w licznych grach i zabawach przygotowanych przez prowadzących animatorów. W ramach Pikniku Rodzinnego odbyła się również degustacja polskiej żywności. Można było skosztować karkówki, kiełbasek, ziemniaków  z parownika z gzikiem czy słodkich drożdżówek i smacznych owoców.

 

Niedzielne wydarzenie uświetniły znakomite występy artystyczne zespołów ludowych, Kół Gospodyń Wiejskich oraz wybitnego tenora  Wojciecha Poprawy.

 

Nad całością pikniku opiekę sprawował Waldemar Janeczek, Dyrektor Oddziału Terenowego KOWR w Opolu. Pracownicy Oddziału na stoisku Polska smakuje rozdawali zainteresowanym biuletyny informacyjne oraz ulotki dotyczące projektu ustawy, której głównym celem jest wsparcie małych i średnich gospodarstw rodzinnych.

Piękna pogoda, spotkania w gronie rodziny, wspólne tańce i dobre jedzenie sprawiły, że Piknik Rodzinny w Miechowej z pewnością na długo pozostanie w pamięci uczestników wydarzenia.

 

OT Opole

Informacje z regionów