Piknik Rodzinny w Ślemieniu - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Piknik Rodzinny w Ślemieniu

W Żywieckim Parku Etnograficznym w Ślemieniu, 3 października br., odbył się Piknik Rodzinny pod patronatem honorowym Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Grzegorza Pudy, który również w nim uczestniczył. Oddział Terenowy Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Częstochowie także wziął udział w wydarzeniu integrującym lokalną społeczność i promującym regionalne tradycje kulinarne.

Organizatorem wydarzenia był Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa OT Częstochowa przy współpracy ze Śląskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego Oddział w Bielsku-Białej.

Podczas Pikniku Rodzinnego odbyła się degustacja przygotowana z polskich produktów wysokiej jakości, która cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród zgromadzonych gości. Nie zabrakło również Wystawców ze swoimi wyrobami, którzy uraczyli zwiedzających darmową degustacją. Ponadto każdy odwiedzający miał również możliwość zakupu specjałów niniejszych Wystawców.

Wszyscy uczestnicy Pikniku Rodzinnego mieli możliwość bezpłatnego zwiedzania skansenu oraz zakupu różnego rodzaju rękodzieł. Żywiecki Park Etnograficzny w Ślemieniu jest najmłodszym muzeum typu skansenowego w Polsce i trzecim w Województwie Śląskim.

Podczas Pikniku Rodzinnego nie zabrakło także atrakcji dla najmłodszych. Dzieci mogły korzystać m.in. z dmuchańców, różnego rodzaju turniejów sportowych, a także atrakcji zapewnionych przez Animatora zabaw dla dzieci.

Obecny na wydarzeniu Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa OT Częstochowa na swoim stoisku informacyjno-promocyjnym prezentował i dystrybuował broszury informacyjne dotyczące działalności KOWR.

OT Częstochowa

Informacje z regionów