Piknik rodzinny w Krasnymstawie - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Piknik rodzinny w Krasnymstawie

W dniu 31 lipca 2022 r. na terenie parkingu Starostwa Powiatowego w Krasnymstawie, odbył się Piknik rodzinny promujący polską, tradycyjną, lokalną żywność. Organizatorem Pikniku było Starostwo Powiatowe w Krasnymstawie.

Na Pikniku rodzinny w Krasnymstawie Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy w Lublinie reprezentowała Kamila Grzywaczewska – Dyrektor OT KOWR w Lublinie.

Podczas wydarzenia zorganizowany został konkurs kulinarny adresowany do Kół Gospodyń Wiejskich z gmin Powiatu Krasnostawskiego. Potrawa konkursowa miała być przygotowana w oparciu o najlepsze lokalne produkty.

Celem przedsięwzięcia była promocja regionalnej żywności, podniesienie świadomości ekologicznej oraz podejmowanie działań na rzecz integracji międzypokoleniowej mieszkańców. Konkurs był również okazją do edukacji proekologicznej, promocji oznaczeń i certyfikatów oraz popularyzacji oznaczenia #KupujŚwiadomie PRODUKT POLSKI.  

W trakcie pikniku odbył się rajd rowerowy Eko Kraszczady oraz rajd pieszy dla seniorów „Poznajemy nasz Krasnystaw”. Dużym zainteresowaniem wśród przybyłych na wydarzenie gości cieszyły się  prezentacje sprzętu policyjnego, znakowanie rowerów, pokaz ratownictwa przedmedycznego i prezentacja potraw regionalnych.

Pracownicy Wydziału Rozwoju Rynków Rolnych KOWR OT w Lublinie prowadzili stoisko, na którym można było uzyskać informacje o bieżących działaniach KOWR oraz zaopatrzyć się w biuletyny i broszury.

OT Lublin

Informacje z regionów