Piknik Rodzinny w Elblągu - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Piknik Rodzinny w Elblągu

25 września 2021 r. podczas targów „Polski e-bazarek szansą promocji lokalnych producentów rolnych” zorganizowanych przez Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Olsztynie odbył się Piknik Rodzinny przygotowany przez Oddział Terenowy Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Olsztynie.

Piknik Rodzinny był okazją do zachęcenia konsumentów do kupowania i spożywania polskich produktów wysokiej jakości. Wydarzenie pozwoliło na spotkanie polskich rodzin z producentami i wytwórcami, którzy w okresie pandemicznym korzystali z platformy sprzedażowej dla branży rolniczej „Polski e-bazarek”. Uczestnicy mogli zapytać o pochodzenie, jakość czy właściwości bezpośrednio u producentów.

Uroczystego otwarcia dokonał Dyrektor Warmińsko Mazurskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Olsztynie, Pan Damian Godziński. Słowa uznania dla producentów rolnych od Wojewody Warmińsko Mazurskiego Artura Chojeckiego przekazała Pani Agnieszka Warakomska-Poczobutt, Dyrektor Biura Wojewody. Swoją obecnością wydarzenie uświetnili parlamentarzyści: Leonard Krasulski, Zbigniew Babalski, radni sejmiku wojewódzkiego i samorządowcy. Grzegorz Kierozalski Dyrektor OT KOWR w Olsztynie wraz z zastępcami odwiedził stoiska producentów rolnych oraz Kół Gospodyń Wiejskich, rozmawiając m.in. o przyszłości polskiego rolnictwa, rolniczym handlu detalicznym, krótkim łańcuchu dostaw „od pola do stołu”.

W ramach Pikniku Rodzinnego odbyła się degustacja polskiej żywności, w tym pyszna gorąca kiełbaska, karkówka czy grochówka. Nie zabrakło tez owoców z polskich sadów. Na dzieci i dorosłych czekało mnóstwo atrakcji. Mieszkańcy Elbląga mogli spróbować specjałów kuchni Warmii i Mazur przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich z regionu. Na Pikniku towarzyszyły Panie z KGW z Durąga, zwyciężczynie Finału Bitwy Regionów 2021, które prezentowały swoje wyroby regionalne.

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa OT Olsztyn na swoim stoisku informacyjno-promocyjnym prezentował informacje na temat pakietu systemowych zmian dla rodzinnych gospodarstw rolnych w Polskim Ładzie oraz mechanizmów administrowanych przez KOWR.

OT Olsztyn

Informacje z regionów