Piknik Rodzinny „Polska smakuje” - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Piknik Rodzinny „Polska smakuje”

„Poloneza czas zacząć” – tak rozpoczął się Piknik rodzinny „Polska smakuje”, który odbył się w największym parku miejskim w Polsce „Myślęcinek” w dniu 12 września br. podczas Jarmarku Kujawsko-Pomorskiego. Prowadzącym Poloneza był Zastępca Dyrektora OT KOWR w Bydgoszczy Michał Krzemkowski.

Jarmark Kujawsko-Pomorski od lat wpisuje się w tradycję ziemi bydgoskiej. To miejsce przepełnione folklorem, rękodziełami oraz tradycyjnymi przysmakami. Dlatego OT KOWR w Bydgoszczy zorganizował przy okazji tego wydarzenia Piknik Rodzinny „Polska smakuje”. To właśnie miejsce obrazuje najlepiej jak smakują polskie produkty.

OT KOWR w Bydgoszczy zaprosił do udziału lokalnych producentów oraz Koła Gospodyń Wiejskich, które w niesamowity sposób serwowały swoje tradycyjne potrawy oraz rękodzieła. Największą atrakcją przygotowaną przez KOWR było pieczone prosię, które swoją soczystością  rozkoszowało kubki smakowe uczestników festynu. Częstowano też karkówką i kiełbaską z grilla, grochówką, a dla poszukiwaczy czegoś słodkiego rozdawane były drożdżówki, które można było popić kawą lub herbatą. Zwolennikom fruktozy rozdawane były jabłka i gruszki.

Nie zabrakło również atrakcji dla najmłodszych uczestników. W strefie relaksu „Polska smakuje”, Akademia Pana Królika przygotowała im ciekawe zadania: sadzenie roślin i wyrabianie mydełek. Rodzice, w tym czasie odpoczywali na leżakach, słuchając starych ludowych pieśni.

OT Bydgoszcz

Informacje z regionów