Piknik rodzinny na Zamku Krzyżtopór - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Piknik rodzinny na Zamku Krzyżtopór

Na Zamku Krzyżtopór w Ujeździe, 11 września br., odbył się „Piknik rodzinny promujący polską, tradycyjną i lokalną żywność przez Koła Gospodyń Wiejskich z gminy Iwaniska”. Organizatorem był wójt gminy Iwaniska oraz Instytucja Kultury Zamek Krzyżtopór w Ujeździe.

Podczas pikniku zorganizowany został konkurs kulinarny adresowany do Kół Gospodyń Wiejskich z Gminy Iwaniska pn: „Najlepsza potrawa z kapusty”, którego celem było kultywowanie tradycji,  bogactwa i różnorodności lokalnych potraw kulinarnych. W rywalizacji wzięło udział pięć KGW.

Na podium znalazły się:

I miejsce – Koło Gospodyń Wiejskich Iwaniska - bigos iwański,

II miejsce – Koło Gospodyń Wiejskich Ujazd – kwaśnica,

III miejsce – Koło Gospodyń Wiejskich Mydłów – kwaśnica.

Kolejne miejsca zajęły: Koło Gospodyń Wiejskich Łopatno – paszteciki z farszem z kapusty oraz Koło Gospodyń Wiejskich Marianów – kapuściorze z barszczem czerwonym.

Nagrody, które ufundował Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa wręczył Jacek Toś dyrektor Oddziału Terenowego KOWR w Kielcach. Oddział w Kielcach na zaproszenie organizatora wystawił też stoisko informacyjno-promocyjne.

W trakcie trwania wydarzenia dzieci i młodzież ze szkoły podstawowej w Iwaniskach zaprezentowały bogaty program artystyczny oraz uczestniczyły w wielu konkurencjach i zabawach sportowych.

OT Kielce

Informacje z regionów