Piknik Rodzinny KOWR podczas Targów Ogrodniczych w Szepietowie na Podlasiu - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Piknik Rodzinny KOWR podczas Targów Ogrodniczych w Szepietowie na Podlasiu

W dniu 10 października br. podczas Targów „Jesień w sadzie i ogrodzie” na terenach wystawowych Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego odbył się Piknik Rodzinny, którego organizatorem był KOWR w Białymstoku.

Uroczystego otwarcia wydarzenia dokonali Jadwiga Zabielska Dyrektor OT KOWR w Białymstoku oraz Wojciech Mojkowski Dyrektor PODR w Szepietowie.

W imieniu Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi okolicznościowy list odczytał Poseł RP Kazimierz Gwiazdowski. Podczas wydarzenia Dyrektor OT KOWR uhonorowała rolników statuetkami za prawidłowe wywiązywanie się z warunków umowy dzierżawy gruntów z Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa. Wyróżnienia otrzymały również osoby współpracujące z Oddziałem Terenowym w Białymstoku.

W Targach Ogrodniczych wzięło udział ponad 200 wystawców, którzy oferowali szeroki asortyment roślin sadowniczych i ozdobnych, a zwiedzający mogli uzyskać fachowe doradztwo w zakresie pielęgnacji roślin ogrodniczych. Odwiedzający wydarzenie goście mieli możliwość skorzystania z bogato przygotowanego dla nich programu. W ramach Pikniku Rodzinnego odbyła się degustacja polskich produktów żywnościowych. Na przybyłych czekały przysmaki z grilla, tradycyjny żurek oraz drożdżówki z serem i makiem. Można również było skosztować świeżych polskich owoców z podlaskich sadów. Nie zabrakło również stoisk Kół Gospodyń Wiejskich, które oferowały regionalne produkty. Najmłodsi uczestnicy wydarzenia bawili się z animatorami w zorganizowanej strefie zabaw. Ciekawa oferta wystawców i ładna pogoda sprawiły, że Piknik Rodzinny w trakcie Targów Ogrodniczych odwiedziło ok. 5 tyś zwiedzających.

Na stoisku informacyjno-promocyjnym Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa pracownicy służyli fachowym doradztwem oraz odpowiadali na wszelkie pytania dotyczące działalności instytucji. Podczas imprezy były dystrybułowane ulotki informacyjne przedstawiające złożenia ustawy o gospodarstwie rodzinnym w ramach POLSKIEGO ŁADU dla rolnictwa. Obecni byli również przedstawiciele Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, którzy czynnie uczestniczyli w kampanii informacyjno-promocyjnej. W trakcie wydarzenia rozstrzygnięto konkursy tematyczne związane Targami Ogrodniczymi oraz konkurs „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne” organizowany przez KRUS. Na scenie wystąpiły zespoły folklorystyczne.

OT Białystok

Informacje z regionów