Piknik pełen atrakcji z OT KOWR w Szczecinie - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Piknik pełen atrakcji z OT KOWR w Szczecinie

10 września br. w Barzkowicach Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa OT w Szczecinie zorganizował „Piknik Rodzinny” pod patronatem Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Koncerty, animacje dla dzieci oraz pyszny poczęstunek - to tylko część atrakcji przygotowanych tego dnia dla odwiedzających biało-czerwone stoiska z logo „Polska smakuje”.

Już od wczesnych godzin popołudniowych namioty Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa były oblegane przez wielu gości, na których czekały liczne atrakcje i niespodzianki. Długie kolejki ustawiały się przede wszystkim do zorganizowanej degustacji polskiej żywności, szczególnie do potraw z grilla w postaci karkówki i kiełbaski. Nie zabrakło także ciepłego żurku, owoców z polskich sadów i słodkich drożdżówek.

Wiele braw od publiczności zebrał zespół muzyczny Koła Gospodyń Wiejskich z Domysłowa, który kilkukrotnie wystąpił na głównej scenie. Członkowie KGW zorganizowali ponadto specjalne stoisko, gdzie prezentowali własne wyroby rękodzieła oraz lokalną twórczość artystyczną.

Nie mniejszym zainteresowaniem cieszyły się animacje dla dzieci oraz stoisko informacyjne Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa. Pracownicy Wydziału Rozwoju Rynków Rolnych rozdawali rolnikom broszury informacyjne oraz ulotki dotyczące projektu ustawy, której głównym celem jest wsparcie małych i średnich gospodarstw rodzinnych.

Uczestnicy „Pikniku Rodzinnego” mieli też możliwość przysłuchania się debacie pod nazwą „ Sytuacja polskiego rolnictwa – Europejski Zielony Ład 2050” z udziałem m.in. Edwarda Kosmala przewodniczącego NSZZ RI „Solidarność” Pomorza Zachodniego i posła na Sejm RP Michała Jacha.

Trwający blisko pięć godzin „Piknik Rodzinny”, w ramach kampanii na temat rozwoju polskiej wsi oraz akacji #SolidarniZrolnikami, przyciągnął pod namioty Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa setki osób, stając się jednym z największych wydarzeń pierwszego dnia XXXIII Targów Rolnych Agro Pomerania w Barzkowicach.

OT Szczecin

Informacje z regionów