Piknik Militarny „Żywią i Bronią” - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Piknik Militarny „Żywią i Bronią”

W dniu 15 sierpnia 2019 r. odbył się w Opocznie nad zalewem opoczyńskim piknik militarny „Żywią i Bronią” w którym wziął również udział Oddział Terenowy Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Łodzi.

Na pikniku nie zabrakło przedstawicieli różnych władz samorządowych m.in. Posła na Sejm RP Roberta Telusa.

Tłumy odwiedzających wydarzenie mogli zobaczyć pokaz walki wręcz w wykonaniu żołnierzy 25 Brygady Kawalerii Powietrznej, przejazd kawalerii konnej oraz sprzęt wojskowy, na którym ćwiczą żołnierze. Zaprezentowano również pokaz musztry kawaleryjskiej i władania białą bronią w wykonaniu ułanów z Kawalerii Ochotniczej.

Zwieńczeniem pikniku był występ Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego oraz zespołu Forteca. Główną część koncertu stanowiły jednak pieśni patriotyczne i wojenne z różnych okresów historycznych naszej ojczyzny.

Można było przepłynąć łodzią motorową po Zalewie Opoczyńskim wziąć udział w licznych konkursach, grach i zabawach oraz zjeść tradycyjną  grochówkę oraz skosztować specjałów przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich. W ramach pikniku odbył się turniej piłki siatkowej o Puchar Dowódcy 25 Brygady Kawalerii Powietrznej gen. brygady Adama Marczaka.

Oddział Terenowy KOWR w Łodzi reprezentował  Pan Dyrektor Janusz Ciesielski. Na stoisku informacyjno – promocyjnym można było zasięgnąć informacji o mechanizmach administrowanych przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa.

Informacje z regionów