Piknik Ekologiczny – Produkty od Polskich Rolników - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Piknik Ekologiczny – Produkty od Polskich Rolników

Dnia 13 czerwca br. na terenie Agro-Bazaru Bielsko-Biała w Wapienicy odbył się event pn.”Piknik Ekologiczny – Produkty od Polskich Rolników”.

Wydarzenie zostało objęte Patronatem Honorowym Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Organizatorem było Ogólnopolskie Stowarzyszenie Przetwórców i Producentów Produktów Ekologicznych „POLSKA EKOLOGIA” oraz Beskid Hurt Towarowy S.A.

Cała impreza miała charakter szkoleniowo-edukacyjny. Podczas pikniku przy akompaniamencie Kapeli Góralskiej Jontki uczniowie i nauczyciele szkół gastronomicznych z Bielska-Białej i Kielc przygotowywali potrawy z produktów ekologicznych. Każdy odwiedzający miał możliwość zakupu ekologicznej żywności bezpośrednio od jej producentów oraz pogłębienia wiedzy na temat zdrowego trybu życia i zdrowej, ekologicznej żywności.

Na wydarzeniu nie zabrakło również stoiska Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa. Goście mogli dowiedzieć się m.in. o serwisie Polska smakuje, który skupia Wystawców oferujących produkty żywnościowe wysokiej jakości, wytwarzane zgodnie ze specyficznymi, często tradycyjnymi metodami produkcji, na bazie rodzimych surowców, wyróżniające się cechami jakościowymi i zdrowotnymi oraz walorami smakowymi. Ponadto mogli uzyskać informacje na temat PRODUKTU POLSKIEGO – tj. kryteriów dotyczących dobrowolnego umieszczania na etykietach, opakowaniach lub na półkach sklepowych, a także na temat prowadzonej ogólnopolskiej kampanii informacyjnej „Kupuj świadomie - PRODUKT POLSKI”.

OT Częstochowa

Informacje z regionów