Pierwszy Piknik z PRODUKTEM POLSKIM za nami - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Pierwszy Piknik z PRODUKTEM POLSKIM za nami

W dniu 5 czerwca 2022 r. na terenie Parku rekreacyjnego przy Zalewie nad Czarną w Staszowie odbyło spotkanie z folklorem "Jawor u źródeł kultury”. Wydarzeniu towarzyszył Piknik z PRODUKTEM POLSKIM podczas którego rozstrzygnięto I etap konkursu kulinarnego „Bitwa Regionów”, którego organizatorami byli Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi wraz z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa przy wsparciu Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

W konkursie rywalizowało 16 zespołów Kół Gospodyń Wiejskich, które przygotowały tradycyjne potrawy charakterystyczne dla powiatu staszowskiego z województwa świętokrzyskiego.

Komisja konkursowa, której przewodniczył mistrz kucharski Mariusz Bezak   nie miała łatwego zadania, ponieważ wszystkie potrawy były smacznie i starannie przygotowane. Najlepszym daniem, według Jury, okazał się Kozacki Bigos przygotowany przez KGW „KOZAKI” w Grzybowie. Drugie miejsce zajęło KGW w Wiśniowej Poduchownej za przygotowanie Garusa wiśniowego, zaś trzecie miejsce zdobyły panie z KGW w Potokuza Kluchy ziemniaczane ze śliwką. Nagrody w postaci czeków wręczył Jacek Toś dyrektor Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa Oddziału Terenowego w Kielcach. Zwycięskie drużyny otrzymały nagrody pieniężne ufundowane przez KOWR w wysokości: 1000 zł, 800 zł i 500 zł. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przekazała dla KGW upominki,
które wręczył Józef Cepil dyrektor świętokrzyskiego oddziału.

Wydarzenie było przede wszystkim dobrą okazją do kultywowania dziedzictwa polskiej wsi, ale także do wspólnie spędzonego czasu przy degustowaniu regionalnych potraw.
Dla najmłodszych zorganizowane były gry i zabawy z animatorami, a na stoisku promocyjnym KOWR mogli odbierać upominki ufundowane przez ośrodek. 

Wszystkim serdecznie dziękujemy, zwycięskim kołom gratulujemy i zapraszamy na kolejne eliminacje, tym razem w powiecie koneckim, które odbędą się 11 czerwca br., przy zabytkowym  Zakładzie Hutniczym w Maleńcu na które serdecznie zapraszamy!

OT Kielce

Informacje z regionów