Pierwszy Piknik z PRODUKTEM POLSKIM w Tomaszowie Mazowieckim - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Pierwszy Piknik z PRODUKTEM POLSKIM w Tomaszowie Mazowieckim

W dniu 11 czerwca 2022 r. na terenie Parafii Św. Jadwigi Królowej w Tomaszowie Mazowieckim odbył się Festyn „Dzień dla Rodziny” zorganizowany przez Katolickie Stowarzyszenie Oświatowe pod Patronatem Starosty Powiatu Tomaszewskiego Mariusza Węgrzynowskiego.

Wydarzeniu towarzyszył Piknik z PRODUKTEM POLSKIM podczas którego rozstrzygnięto I etap konkursu kulinarnego „Bitwa Regionów” dla powiatu tomaszowskiego, którego organizatorami byli Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi wraz z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa przy wsparciu Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

W konkursie rywalizowało 6 zespołów Kół Gospodyń Wiejskich, które przygotowały tradycyjne potrawy charakterystyczne dla powiatu tomaszowskiego z województwa łódzkiego.

W wydarzeniu uczestniczyło wielu dostojnych gości, w tym m.in. Robert Telus - Poseł na Sejm RP Przewodniczący Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Antoni Macierewicz- Marszałek - Senior, Zbigniew Ziemba – Wicemarszałek Województwa Łódzkiego, Anna Pietraszko – Z-ca Dyrektora ARiMR Łódzki Oddział Regionalny, Włodzimierz Justyna - Kierownik Placówki Terenowej KRUS w Tomaszowie Mazowieckim oraz Starosta Powiatu Tomaszowskiego – Mariusz Węgrzynowski. Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa reprezentowali Dyrektor OT Łódź Janusz Ciesielski oraz Zastępca Dyrektora OT Łódź Marek Sarwa.

W opinii Komisji, której przewodniczyła expertka kulinarna Teresa Miazga najlepszym daniem, okazała się josińsko zarzucajka na golunce zajadana porkom przygotowana przez Koło Gospodyń Wiejskich „JASIENIANKI” w Nowym Jasieniu (gmina Lubochnia). Drugie miejsce zajęło Koło Gospodyń Wiejskich „KREATYWNE BABKI” w Podkońskiej Woli (gmina Czerniewice) za przygotowanie polewki chrzanowej, zaś trzecie miejsce zajęły panie z Koła Gospodyń Wiejskich „PIASECZNIANKI” w Komorowie (gmina Tomaszów Mazowiecki) za botwinkę z serem kozim. Nagrody w postaci czeków wręczył Dyrektor Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa Oddziału Terenowego w Łodzi Janusz Ciesielski. Zwycięskie drużyny otrzymały nagrody pieniężne ufundowane przez KOWR w wysokości: 1000 zł, 800 zł i 500 zł.

Wydarzenie było świetną okazją do wspólnego spędzenia czasu razem z rodziną i przyjaciółmi przy degustowaniu regionalnych potraw.

Dla najmłodszych zorganizowano gry i zabawy z animatorami, w tym malowanie twarzy oraz konkursy plastyczne, muzyczne i sportowe. Fundatorem nagród był m in. KOWR OT Łódź. Wszystkim serdecznie dziękujemy, zwycięskim kołom gratulujemy i zapraszamy na kolejne eliminacje, tym razem w powiecie piotrkowskim, które odbędą się już 18 czerwca br., w Domu Kultury w Gorzkowicach.

OT Łódź.

Informacje z regionów