Pierwszy Piknik z PRODUKTEM POLSKIM w Poniatowej - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Pierwszy Piknik z PRODUKTEM POLSKIM w Poniatowej

W dniu 18 czerwca 2022 r. w Poniatowej odbył się pierwszy na Lubelszczyźnie Piknik z PRODUKTEM POLSKIM, podczas którego rozstrzygnięto I etap konkursu kulinarnego „Bitwa Regionów” dla powiatu opolskiego.

Organizatorami wydarzenia byli: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi wraz z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa przy wsparciu Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Piknik odbył się podczas „Konferencji Kół Gospodyń Wiejskich w Poniatowej – aktywizacja i rozwój mieszkańców obszarów wiejskich Lubelszczyzny” organizowanej przez Centrum Kultury, Promocji i Turystyki w Poniatowej.

W konkursie „Bitwa Regionów” udział wzięło 15 zespołów Kół Gospodyń Wiejskich, które przygotowały tradycyjne potrawy charakterystyczne dla powiatu opolskiego z województwa lubelskiego.

Komisja konkursowa w składzie: ekspert kulinarny - Przewodniczący Piotr Huszcz,, Przedstawiciel Biura Powiatowego ARiMR Opole Lubelskie Józef Czyżewski, Przedstawiciel Placówki Terenowej KRUS Opole Lubelskie Dariusz Stachowicz - przyznała trzy nagrody i jedno wyróżnienie. Najlepszym daniem, według jury, okazała się „Szczawiówka z dzikiego szczawiu z jajkiem” przygotowana przez Koło Gospodyń Wiejskich Wałowianki. Drugie miejsce zajęło Koło Gospodyń Wiejskich w Plizinie za przygotowanie Zupy krem porowo-ziemniaczanej, zaś trzecie miejsce zdobyły panie z Koła Gospodyń Wiejskich Kępianki za Barszcz czerwony na zakwasie z uszkami z nadzieniem z dziczyzny. Nagrody  w postaci czeków w wysokości: 1000 zł, 800 zł i 500 zł. ufundowanych przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa wręczyła Dyrektor Oddziału Terenowego KOWR w Lublinie  Kamila Grzywaczewska.

Wydarzeniu towarzyszyło wiele atrakcji w tym występy zespołów ludowych, animacje, stoiska z rękodziełem.

Wszystkim przybyłym na wydarzenie serdecznie dziękujemy, zwycięskim KGW gratulujemy. Zapraszamy na kolejne eliminacje, które odbędą się 25 czerwca br. w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Korolówce Osada, powiat włodawski oraz 26 czerwca br. na Stadionie w Zakrzówku, powiat kraśnicki.

OT Lublin

Informacje z regionów