Pierwsze pikniki z PRODUKTEM POLSKIM w Drawnie i Kamieniu Pomorskim - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Pierwsze pikniki z PRODUKTEM POLSKIM w Drawnie i Kamieniu Pomorskim

Dnia 25 czerwca 2022 r. w województwie zachodniopomorskim wystartowały powiatowe eliminacje VII edycji „Bitwy Regionów” dla Kół Gospodyń Wiejskich. Pierwsze potyczki kulinarne w ramach Pikników z PRODUKTEM POLSKIM odbyły się w Drawnie oraz w Kamieniu Pomorskim.

Obie imprezy przyciągnęły tłumy miłośników tradycyjnej i regionalnej żywności. Sukces w tym dniu zapewniły Kołom Gospodyń Wiejskich „Gołąbki”. Poziom konkursów kulinarnych, co wielokrotnie podkreślało jury, był bardzo wysoki. Gospodynie stanęły na wysokości zadania, serwując mnóstwo oryginalnych i pysznych potraw. Piknikom towarzyszyły występy lokalnych artystów, zespołów tanecznych oraz kapel ludowych i szantowych. Nie zabrakło również wielu atrakcji i animacji dla najmłodszych.

W eliminacjach „Bitwy Regionów” rozegranych w Drawnie dla Kół Gospodyń Wiejskich z powiatu choszczeńskiego pierwsze miejsce zajęły Panie z Dominikowa, które główną nagrodę w postaci czeku na 1000 zł wywalczyły za „Gołąbki dominikańskie z kaszą jęczmienną i ziemniakami w sosie grzybowym.

Natomiast w Kamieniu Pomorskim, gdzie uczestniczyły Koła Gospodyń Wiejskich z powiatu polickiego i kamieńskiego, najlepsze okazały się gospodynie z KGW Ko-Bitka w Ładzinie serwując danie pod nazwą „Dwa gołębie w garści na ładzińskiej pajdzie”.

Piknik z PRODUKTEM POLSKIM w Kamieniu Pomorskim zaszczycił swoją obecnością Wojewoda Zachodniopomorski – Zbigniew Bogucki. W gronie zaproszonych gości znaleźli się również: Europoseł Joachim Brudziński, poseł Leszek Dobrzyński, Wiceminister Infrastruktury Marek Gróbarczyk, Prezes ARiMR Halina Szymańska, samorządowcy i włodarze Kamienia Pomorskiego. Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa OT w Szczecinie reprezentowała p.o. Dyrektora - Agnieszka Śpiewak.

Organizatorami pikników, w ramach których odbyły się eliminacje powiatowe konkursu kulinarnego „Bitwa Regionów” byli: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi wraz z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa przy wsparciu Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

OT Szczecin

Informacje z regionów