Piąty Piknik z PRODUKTEM POLSKIM w powiecie kieleckim w świętokrzyskim - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Piąty Piknik z PRODUKTEM POLSKIM w powiecie kieleckim w świętokrzyskim

W niedzielę 10 lipca 2022 r. na terenie Parku Etnograficznego w Tokarni Starostwo Powiatowe w Kielcach miał miejsce piaty Piknik z Produktem Polskim oraz rozstrzygnięcie Konkursu kulinarnego Bitwa Regionów.

W trakcie pikniku 28 Kół Gospodyń Wiejskich stanęło do kulinarnej rywalizacji pn. „Powróćmy jak za dawnych lat… SMAKI BABCI”. W tym samym czasie trwał Piknik z PRODUKTEM POLSKIM, podczas którego rozstrzygnięto I etap konkursu kulinarnego „Bitwa Regionów” w powiecie kieleckim zorganizowany przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa Odziała Terenowy w Kielcach.

Komisja konkursowa w składzie:– ekspert kulinarny Mariusz Bezak,– Zastępca Dyrektora OT KOWR w Kielcach Dariusz Stachowicz, Zastępca Dyrektora KRUS OR w Kielcach Jarosław Ziemniak oraz - kierownik Biura Powiatowego ARiMRw Kielcach Tomasz Dulny, dokonała oceny potraw, a następnie wyłoniła trzy najlepsze dania w powiecie.

I miejsce - Koło Gospodyń Wiejskich AKTYWNA BRYNICA „SZARAK NA ŁĄCE”,

II miejsce - Koło Gospodyń Wiejskich w Strawczynku „Prazoki świąteczne zapiekane po kielecku”,

III miejsce - Koło Gospodyń Wiejskich "Piekoszowianie" z Piekoszowa „KALMUKI rodem z Piekoszowa”.

Nagrody w postaci czeków wręczył Zastępca Dyrektor Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa Oddziału Terenowego w Kielcach Dariusz Stachowicz. Zwycięskie drużyny otrzymały nagrody pieniężne ufundowane przez KOWR w wysokości: 1000 zł, 800 zł i 500 zł. Starostwo Powiatowe w Kielcach przekazało dla KGW upominki, które wręczył Starosta kielecki Mirosław Gębski.

Wszystkim serdecznie dziękujemy, zwycięskim kołom gratulujemy i zapraszamy na kolejne eliminacje, tym razem w powiecie kazimierskim 17 lipca br. Stadion Miejski w Skalbmierzu.

OT Kielce

Informacje z regionów