Pamięć Bohaterom 1920 w OT Łódź - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Pamięć Bohaterom 1920 w OT Łódź

Zastępcy Dyrektora Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa Oddziału Terenowego w Łodzi Beata Ozga-Flejszer i Marek Sarwa uczcili 102 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Od 6 listopada br. pracownicy KOWR składali chryzantemy na terenie województwa łódzkiego w miejscach upamiętniających Bohaterów walk o niepodległość Polski.

Akcja związana jest z rządową pomocą skierowaną do właścicieli chryzantem, którzy ponieśli straty w związku z decyzją o zamknięciu cmentarzy w okresie od 31 października do 2 listopada. Ma ona też charakter symboliczny, a jej celem jest wyrażenie podziękowania dla Bohaterów walczących o odzyskanie niepodległości.

6 listopada Beata Ozga-Flejszer Zastępca Dyrektora KOWR OT w Łodzi złożyła chryzantemy wspólnie z Renata Kobierą Starostą Powiatu Brzezińskiego  i Ryszardem Śliwkiewiczem Wicestarostą  Powiatu Brzezińskiego  pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego w Brzezinach.

10 listopada 2020 r. Marek Sarwa, Zastępca Dyrektora Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa Oddziału Terenowego w Łodzi i Zbigniew Ziemba Wicemarszałek Województwa Łódzkiego złożyli chryzantemy na grobach Żołnierzy – Bohaterów walczących w I i II wojnie światowej, spoczywających na Cmentarzu Wojskowym im. Św. Jerzego w Łodzi.

Podczas składania kwiatów obecna była również TVP 3 Łódź oraz  Radio Łódź

- Nie możemy zapominać o naszych bohaterach i najbliższych, którzy swoje życie oddali za Ojczyznę. Niech te kwiaty, które  dziś składamy na grobach będą symbolem naszej pamięci . W tych trudnych czasach  z jednej strony chcemy uhonorować bohaterskich żołnierzy, a drugiej pomóc właścicielom chryzantem – powiedział Marek Sarwa.

Oddział Terenowy w Łodzi złożył ok. 600 chryzantem w siedemnastu miejscach upamiętniających Bohaterów walk o niepodległość Polski.

OT w Łodzi

 

Informacje z regionów