Paczki dla Powstańców Warszawskich – w podzięce za polskość - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Paczki dla Powstańców Warszawskich – w podzięce za polskość

Akcja „Paczka dla Powstańca - wdzięczni Bohaterom Sierpnia'44” to wyraz uznania i wdzięczności dla żyjących Bohaterów Powstania Warszawskiego, którzy narażając swoje zdrowie i życie walczyli o wolną Polskę. Koordynatorem przedsięwzięcia jest Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa wspólnie z Krajową Spółką Cukrową. W akcji uczestniczyły również: Urząd do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych oraz Wojska Obrony Terytorialnej. Realizowany projekt jest symbolicznym podziękowaniem za dzień dzisiejszy, za szeroko rozumianą wolność.

W uznaniu zasług dla uczestników powstania mieszkającym na terenie Warmii i Mazur, paczki z żywnością przekazane przez OT KOWR w Olsztynie dostarczyli żołnierze z 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Dla żołnierzy W-MBOT, była to znakomita okazja by bliżej poznać kombatantów a przede wszystkim wysłuchać żywej relacji z tamtych tragicznych czasów.

Każda z paczek zawierała wyroby ze znakiem PRODUKT POLSKI, wytworzone w kraju z użyciem rodzimych surowców. Producenci polskiej żywności przekazali nieodpłatnie produkty najwyższej jakości. Paczka o tak wysokich walorach smakowych i jakościowych jest wyrazem głębokiego szacunku do ludzi, których odwaga i Miłość do Ojczyzny przewyższyła strach przed utratą życia. 

Z Warmii i Mazur w przygotowanie paczek włączyły się: OCTIM Wytwórnia Octu i Musztardy Sp. z o.o., Gospodarstwo Pasieczne Bartnik Mazurski oraz Pasieka PUCER.

OT w Olsztynie

Informacje z regionów