Otwarcie Powiatowego Centrum Animacji Społecznej - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Otwarcie Powiatowego Centrum Animacji Społecznej

W dniu 17 października 2021 r. w Tomaszowie Mazowieckim odbyło się otwarcie Powiatowego Centrum Animacji Społecznej im. płk. Witolda Pileckiego połączone z V Regionalnym Turniejem Kół Gospodyń Wiejskich i Miejskich.

Centrum ma być nie tylko ośrodkiem kultury, ale ma też skupiać stowarzyszenia i organizacje pozarządowe, które wspólnie mają prowadzić działalność na rzecz aktywizacji mieszańców miasta i powiatu oraz kultywować polskie tradycje.

Honorowy patronat nad imprezą objęli: Marszałek Województwa Łódzkiego Grzegorz Schraiber i Starosta Powiatu Tomaszowskiego Mariusz Węgrzynowski.

W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele władz wojewódzkich, powiatowych oraz miejskich. Obiekt poświęcił proboszcz Sanktuarium św. Antoniego ks. Sławomir Klich.

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa reprezentowali: Janusz Ciesielski, Dyrektor KOWR OT/Łódź oraz Zastępcy Dyrektora: Beata Ozga-Flejszer i Marek Sarwa.

Po krótkiej części artystycznej Przewodniczący Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi, poseł Robert Telus wręczył odznaki honorowe „Zasłużony dla Rolnictwa”.

Gorące emocje oraz świetne humory towarzyszyły uczestnikom regionalnego turnieju KGW i KGM. W turnieju wzięło udział 15 kół z całego województwa łódzkiego, które zmierzyły się w 6 konkurencjach: kulinarnej, artystycznej, edukacyjnej, sprawnościowej, modowej oraz w przygotowanym przez KRUS teście wiedzy z zakresu bezpieczeństwa. Tematem tegorocznej edycji było „Staropolskie wesele”.

I miejsce zajęło:

- w konkurencji kulinarnej: KGW Dąbrowianki, gmina Rusiec, powiat bełchatowski,

- w konkurencji artystycznej: KGW Franciszkany, gm. Nowy Kawęczyn, powiat skierniewicki,

- w konkurencji edukacyjnej: KGW Kreatywne Babki z Podkonic, gm. Czerniewice, powiat tomaszowski,

- w konkurencji sprawnościowej: KGW Dębniak, gm. Ujazd, powiat tomaszowski,

- w konkurencji modowej: Krośnianki z Krosna, gm. Gorzkowice, powiat piotrkowski.

W przygotowanym przez KRUS, teście wiedzy dotyczącym bezpieczeństwa na wsi najlepiej wypadło KGW Dąbrowianki z gminy Rusiec w powiecie bełchatowskim.

GRAND PRIX turnieju wywalczyło KGW z Dęby Opoczyńskiej, gmina Poświętne.

Nagrodę Fair Play, którą w tym roku był dorodny kogut o imieniu Tomasz, Koło z Dęby przekazało Kołu z Franciszkanów.

Słowa uznania dla Kół Gospodyń Wiejskich i Miejskich podczas wręczania nagród skierował marszałek senior Antoni Macierewicz.

Dla zwycięzców poszczególnych konkurencji przygotowano atrakcyjne nagrody. Oprócz pamiątkowych statuetek i dyplomów, wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe gadżety, które ufundował Oddział Terenowy KOWR w Łodzi.

OT Łódź

Informacje z regionów