OT KOWR w Krakowie nagradza w konkursie „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne” - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

OT KOWR w Krakowie nagradza w konkursie „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”

W dniu 6 września br. w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Rolniczego odbyła się gala podsumowująca etap wojewódzki XVIII Ogólnokrajowego Konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”.

W konkursie „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”, który ma na celu promocję zasad bezpiecznej pracy, mogły brać udział gospodarstwa rolne niezależnie od wielkości i profilu produkcji, gdyż zadaniem komisji konkursowej była ocena poziomu bezpieczeństwa właściwego dla danego gospodarstwa.

Laureatami etapu wojewódzkiego zostali:

I miejsce: Anna i Tomasz Dudkowie z miejscowości Falniów w gminie Miechów,

II miejsce: Krzysztof Chrabąszcz z miejscowości Załuże w gminie Szczucin,

III miejsce : Janina i Adam Malikowie z miejscowości Bulowice w gminie Kęty.

W uroczystości udział wzięli m. in: Wojewoda Małopolski Łukasz Kmita, Rektor Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie Sylwester Tabor,  Dyrektor Departament Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego Anna Glixelli, Zastępca Dyrektora Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Elżbieta Wróbel, Dyrektor Małopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego Dominik Pasek i wielu innych. Oddział Terenowy Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Krakowie reprezentował i nagrody laureatom wręczył Zastępca Dyrektora Mirosław Boruta Krakowski.

Gala została uświetniona przez sygnalistów z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krakowie i Amatorską Grupę Teatralną a patronat medialny zapewniły Telewizja Kraków i Polskie Radio Kraków.

OT Kraków

Informacje z regionów