OT KOWR w Białymstoku na Targach Ogrodniczych „Jesień w Sadzie i Ogrodzie” - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

OT KOWR w Białymstoku na Targach Ogrodniczych „Jesień w Sadzie i Ogrodzie”

W dniach 8-9 października 2022 r na terenach wystawowych Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szpietowie odbyły się jesienne targi ogrodnicze, których partnerem był Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa.

Podczas tegorocznej edycji targów można było odwiedzić stoiska ponad dwustu trzydziestu wystawców. Powyższe wydarzenie to przede wszystkim święto sadowników i ogrodników. Przedstawicie firm szkółkarskich, plantatorzy i hodowcy roślin oferowali pełen wybór drzew i krzewów owocowych oraz ozdobnych. Można było również kupić kwiaty, trawy i zioła, a przy okazji zasięgnąć porad doświadczonych hodowców roślin na temat ich uprawy.

Na stoisku informacyjnym zorganizowanym przez OT KOWR pracownicy udzielali informacji na temat bieżących działań realizowanych przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa W trakcie wydarzenia, wśród konsumentów i producentów prowadzono działania promocyjne i informacyjne dotyczące oznaczeń jakości produktów żywnościowych, rolnictwa ekologicznego oraz oznaczenia PRODUKT POLSKI i świadomych zakupów certyfikowanych produktów.

W targach udział wzięli: Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Lech Antoni Kołakowski, parlamentarzyści, przedstawiciele samorządu oraz województwa podlaskiego. Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa reprezentowała Dyrektor OT KOWR w Białymstoku Jadwiga Zabielska, która zwycięzcom i laureatom konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne” organizowanego przez KRUS wręczyła nagrody ufundowane przez KOWR.

Jesienne targi ogrodnicze cieszyły się ogromnym zainteresowaniem odwiedzających. W tracie dwóch dni wydarzenie odwiedziło kilkanaście tysięcy osób.

OT Białystok

Informacje z regionów