OT KOWR w Białymstoku na Podlaskich Laurach Mlecznych - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

OT KOWR w Białymstoku na Podlaskich Laurach Mlecznych

10 maja br. w Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim poznaliśmy laureatów Gali Mlecznej. Podczas wydarzenia nagrodzeni zostali hodowcy bydła mlecznego za wysokie wyniki produkcyjne i hodowlane na szczeblu regionalnym. Łącznie wyróżnienia odebrało 36 rolników w 13 kategoriach.

Mleczne Laury to cykliczne wydarzenie organizowane przez Polską Federację Hodowców Bydła i Producentów Mleka, przy współpracy z wchodzącym w jej skład Podlaskim Związkiem. Wśród zaproszonych gości był przedstawiciel władz centralnych Wiceminister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Lech Kołakowski. Na zaproszenie organizatorów udział w wydarzeniu wziął Oddział Terenowy KOWR w Białymstoku, który reprezentowała Jadwiga Zabielska, Dyrektor OT.  Podlaskie stada co roku produkują prawie 3 miliardy litrów mleka. To plasuje nasze województwo na drugim miejscu w kraju.

Drobne nagrody rzeczowe ufundowane przez Dyrektora OT KOWR w Białymstoku, trafiły do:

  • Ciupińskiego Bogusława za najwyższą wydajność mleczną krowy-pierwiastki rasy PHF-HO,
  • Kowalewskiego Wojciecha za bardzo wysoką wydajność w mleku białka i tłuszczu
    w stadzie krów powyżej 300 szt.,
  • Żochowskiego Stanisława dla najlepszej obory pod względem Indeksu Ekonomicznego w rasie polskiej holsztyńsko-fryzyjskiej.

Mleczne Laury to także miejsce spotkań i wymiany poglądów pomiędzy hodowcami,
a przedstawicielami świata nauki, polityki i biznesu. Wydarzenie to jest ukierunkowane na promocję polskiego rolnictwa oraz przedstawienie dynamiki zmian w polskiej hodowli bydła i produkcji mleka.

OT Białystok

Informacje z regionów