OT KOWR w Białymstoku na Krajowym Dniu Kukurydzy w Szepietowie - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

OT KOWR w Białymstoku na Krajowym Dniu Kukurydzy w Szepietowie

W dniu 11 września 2022 r. na terenie Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie odbył się Krajowy Dzień Kukurydzy.

Krajowy Dzień Kukurydzy w Szepietowie to  cykliczne wydarzenie organizowane od ponad 20 lat, które na stałe wpisało się w kanon imprez rolniczych na Podlasiu i przyciąga co roku wielu rolników z całego województwa. Na polach doświadczalnych PODR zaprezentowano największą kolekcję odmian kukurydzy w Polsce północno-wschodniej, spośród której rolnicy będą mogli wybrać nasiona na przyszły sezon. Podczas Krajowego Dnia Kukurydzy goście mogli zobaczyć 130 odmian od 20 czołowych firm nasiennych, zapoznać się z odmianami przeznaczonymi do zbioru na kiszonkę i porównać różne odmiany kukurydzy.

Swoje stoiska zaprezentowały firmy oraz instytucje z branży rolniczej. Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa reprezentował Jarosław Lutyński Z-ca Dyrektora OT KOWR w Białymstoku. Pracownicy OT KOWR pod wspólnym namiotem przedstawicieli wszystkich instytucji rolniczych służyli fachową pomocą, konsultacjami oraz informowali o bieżących mechanizmach realizowanych przez KOWR.

Podczas wydarzenia przeprowadzony został quiz „Poznaj instytucje wspierające rolników”, którego uczestnicy otrzymali drobne gadżety.

Dużym zainteresowaniem wśród przybyłych gości cieszyło się stoisko Kół Gospodyń Wiejskich gdzie odbyła się degustacja potraw przygotowanych z kukurydzy.

Mimo deszczowej pogody Dzień Kukurydzy w Szepietowie cieszył się dużym zainteresowaniem odwiedzjących. 

Informacje z regionów