OT KOWR w Białymstoku na Dożynkach Powiatu Sejneńskiego - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

OT KOWR w Białymstoku na Dożynkach Powiatu Sejneńskiego

W dniu 19 września br. rolnicy Powiatu Sejneńskiego dziękowali za tegoroczne plony i świętowali symboliczne zakończenie zbiorów.

Uroczystości Święta Plonów rozpoczęła Msza Święta w Sejneńskiej Bazylice, podczas której poświęcono tradycyjne wieńce dożynkowe.

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa reprezentował Z-ca Dyrektora OT w Białymstoku Jarosław Lutyński, który w trakcie nabożeństwa w imieniu instytucji złożył dary ołtarza. Po wspólnej modlitwie wszyscy uczestnicy przeszli na plac targowicy miejskiej gdzie odbyła się dalsza część uroczystości.
Na zaproszenie organizatorów OT Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Białystoku wystawił stoisko informacyjne, na którym można było uzyskać informacje na tematy związane z obrotem ziemią rolną, dzierżawą gruntów z Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa oraz innych mechanizmów realizowanych przez KOWR.

W czasie Święta Plonów odbył się konkurs na najpiękniejszy wieniec żniwny. Nagrodzono także najlepiej zapowiadających się młodych rolników oraz właścicieli najbardziej zadbanych i estetycznych gospodarstw. Amatorzy regionalnej kuchni mogli skosztować tradycyjnych, lokalnych przysmaków przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich. Mimo deszczowej pogody Dożynki Powiatu Sejneńskiego odwiedziło wielu rolników i mieszkańców Sejn.

OT Białystok

Informacje z regionów