OT KOWR Szczecin pomaga Kresowiakom - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

OT KOWR Szczecin pomaga Kresowiakom

W dniu 25 marca br. na terenie Zarządu Morskich Portów Szczecin – Świnoujście odbyła się akcja pakowania paczek świątecznych dla Polonii mieszkającej na Litwie. W wydarzeniu, organizowanym przez Fundację Polskich Wartości, uczestniczył Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa OT w Szczecinie.

 „Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach – Wielkanoc na Wileńszczyźnie 2022” jest częścią całorocznej akcji pn. „Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach”, organizowanej od 2014 roku. Polega ona na wsparciu materialnym Polaków mieszkających na terytorium Litwy, Białorusi i Łotwy, szczególnie przed świętami Wielkanocnymi i Bożego Narodzenia.

Pomoc w postaci paczek z żywnością o długim terminie przydatności trafia przede wszystkim do polskich rodzin oraz osób starszych i samotnych, znajdujących się w ciężkiej sytuacji materialnej, a także do instytucji takich jak szkoły, przedszkola, hospicja i kluby zrzeszające Polaków.

Już po raz kolejny do akcji przyłączał się Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa OT w Szczecinie. Przy pakowaniu paczek pomagała Sylwia Posadzy, kierownik Wydziału Rozwoju Rynków Rolnych.  

 

OT Szczecin

Informacje z regionów