OT KOWR Szczecin na Targach w Barzkowicach - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

OT KOWR Szczecin na Targach w Barzkowicach

W dniach od 9 do 11 września br. w Barzkowicach odbywały się XXXIV Targi Rolne Agro Pomerania. Już tradycyjnie, podczas wydarzenia, swoje stoisko promocyjno-wystawiennicze zorganizował Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa OT w Szczecinie.

Największe targi rolne na Pomorzu Zachodnim przyciągnęły do Barzkowic 900 wystawców z całego kraju oraz tysiące zwiedzających. Nie zabrakło prezentacji maszyn rolniczych, sprzętu rolniczego i pokazów zwierząt hodowlanych. Jak co roku największym powodzeniem cieszyły się stoiska lokalnych producentów żywności, na których prym wiodły miody, konfitury, sery i przetwory mleczne, sadzonki oraz wyroby rękodzieła.

Dużym zainteresowaniem cieszyło się stoisko Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa wystawione przez Oddział Terenowy w Szczecinie, na którym pracownicy udzielali zainteresowanym rolnikom informacji na temat dzierżawy i sprzedaży nieruchomości będących w Zasobie Własności Rolnej Skarbu Państwa oraz zadań delegowanych, realizowanych przez Wydział Rozwoju Rynków Rolnych. OT KOWR w Szczecinie przeprowadził również trzydniową kampanię informacyjną promującą logo PRODUKT POLSKI.

Podczas targów w Barzkowicach rozstrzygnięto także kilka konkursów. Dyrekcja KOWR OT w Szczecinie wręczyła nagrody rzeczowe między innymi laureatom konkursów za najpiękniejszy wieniec dożynkowy oraz uczestnikom „Konkursu Młodego Hodowcy” i konkursu plastycznego „Moja mleczna kraina”.

Punktem kulminacyjnym targów w Barzkowicach była niedzielna, uroczysta msza święta dożynkowa z udziałem wielu znamienitych gości, parlamentarzystów, samorządowców oraz Wojewody Zachodniopomorskiego – Zbigniewa Boguckiego.

OT Szczecin

Informacje z regionów