OT KOWR Rzeszów przeszkolił producentów tytoniu - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

OT KOWR Rzeszów przeszkolił producentów tytoniu

Trzy szkolenia dla blisko dwustu producentów surowca tytoniowego przeprowadził 24 kwietnia br. OT KOWR w Rzeszowie. Szkolenia odbyły się w jednym z dwóch zagłębi tytoniowych w województwie. Pracownicy OT KOWR spotkali się z producentami tytoniu w Niemstowie, Ułazach oraz Moszczanicy.

W szkoleniu uczestniczyli także przedstawiciele Grupy Producentów Tytoniu z Leżajska, którzy współpracują z Oddziałem Terenowym. Podczas szkolenie padały liczne pytania ze strony zgromadzonych uczestników, które przede wszystkim skupiały się wokół wypełniania informacji o produkcji i zbyciu surowca tytoniowego. Pracownicy OT KOWR w Rzeszowie wyjaśniali także kwestie składania wniosku w wypadku zaprzestania działalności związanej z uprawą tytoniu. Uczestnicy byli zadowoleni, że mogli zasięgnąć informacji u źródła.

Szkolenia stanowiły element kampanii informacyjnej prowadzonej w województwie podkarpackim i miały przybliżyć wszystkim rolnikom uprawiającym tytoń, prawne obowiązki wynikające z faktu, że jest to po przetworzeniu produkt akcyzowy. Wysoka frekwencja sprzyjała szerokiemu dotarciu do producentów.

Informacje z regionów