OT KOWR Gorzów Wielkopolski na Pikniku Rodzinnym - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

OT KOWR Gorzów Wielkopolski na Pikniku Rodzinnym

11 września br. przy pięknej pogodzie, na boisku sportowym w Grabiku gmina Żary, odbył się Piknik Rodzinny dedykowany nie tylko mieszkańcom tej gminy, ale również wszystkim Lubuszanom. Piknik swoją obecnością zaszczycili m.in. Elżbieta Rafalska, europoseł i Jerzy Materna, poseł RP.

Piknik Rodzinny „jest od tego aby bawić się, aby bawić się na całego…”.  Było gwarno, wesoło i przyjemnie. Dzieci, bo one grały główną rolę były zachwycone przygotowanymi dla nich atrakcjami. Byli baśniowi animatorzy, dmuchane trampoliny, bańki mydlane, pociąg umożliwiający zwiedzanie odległych zakątków urokliwiej miejscowości, zabytkowe samochody, karuzela, foto-budka i wiele innych niespodzianek.

Po aktywnej zabawie fizycznej wszyscy uczestnicy wydarzenia zostali zaproszeni przez Romana Jabłońskiego, Zastępcę Dyrektora Oddziału Terenowego Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Gorzowie Wielkopolskim i Leszka Mrożka, Wójta Gminy Żary, na poczęstunek. Można było skosztować grillowanej karkówki, kiełbasy, grochówki, jak również zjeść jabłko, gruszkę bądź drożdżówkę.

Dorośli również nie mogli narzekać na nudę. Każdy mógł odwiedzić stoisko promocyjno-informacyjne, w którym pracownicy Oddziału Terenowego Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Gorzowie Wielkopolskim odpowiadali na wszelkie zadane pytania dotyczące działalności Ośrodka. Pobyt umilały występy muzyczne Kół Gospodyń Wiejskich oraz kramy lokalnych producentów z wysokiej jakości żywnością.

Lubuski Piknik Rodzinny przedłużył dzieciom i ich opiekunom lato o kolejny pełen wrażeń dzień, który zgodnie z zapewnieniami nie omieszkają opisać w „Pamiętniku Chrumasa”, zajadając przy okazji pierwszą porcję produktów owocowych i warzywnych udostępnianych im w placówkach oświatowych w ramach „Programu dla szkół”.

OT Gorzów Wielkopolski

Informacje z regionów